Ekspert Postimehe videos: Ilves on tõesti väga heas vormis!

Eesti suusahüppekoondise treener Hillar Hein sõnas kahevõistluse suure mäe hüpete eel, et Kristjan Ilveselt tasub treeningute põhjal oodata head tulemust. 

«Ilves on tõesti väga heas vormis ja kahel esimesel treeningul näitas suurepäraseid hüppeid. Kristjan on rahulik. Rääkisin tema isaga ning Andrus on sellisel meelel, et Kristjan on isegi liiga rahulik. Teda oleks vaja ergutada enne võistlust üles!» muigas Hein, ent lisas: «Aga see kindlasti tuleb ja ma arvan, et olümpiamängud on selline võistlus, et siin rahulikuks küll ei jää keegi!»

Heina sõnul annab suur mägi parematele hüppajatele ka võimaluse murdmaarajaks edumaad kasvatada. Seda loodab Hein ka Ilveselt. 

«Kristjan on väga hea tehnikaga, ta on väga julge ja samas on ta kerge ja hea lendaja. Tal on kõik head omadused olemas. Tal pole mingit probleemi hüpata sellel mäel üle 140 meetri.»

Hein kinnitas, et ka Karl-August Tiirmaa hüppevorm on treeningute edenedes paranenud. 

«Ta läks mäelt ära väga positiivselt ning igal juhul teeb ta oma hüpped ära. Seljamure läks tal järgmisel päeval ära – masseeriti teda ja pandi nõelad.»

Hüppevõistlus algab teisipäeval kell 12 ja 10 km pikkune suusasõit kell 14.45, mõlemad on otseülekandes nähtavad Kanal 2 ja postimees.ee vahendusel.

Tagasi üles