Korea hokikoondis kordas Kasahstani ja Jaapani negatiivset rekordit

Korea hokikoondis.

FOTO: Frank Franklin II/AP

Korea ühendatud naiste jäähokikoondis sai Pyeongchangi olümpiamängudel viimase ehk kaheksanda koha. Seitsmenda koha mängus tunnistati rootslannade 6:1 paremust. 

Ühendnaiskond kaotas olümpiaturniiril kõik viis kohtumist. Alagrupis jäid nad alla Šveitsile (0:8), Rootsile (0:8) ja Jaapanile (1:4). Järgnesid kohamängud viiendale kuni kaheksandale positsioonile ning ka seal ei saanud korealannad võidurõõmu mekkida. Šveitsile kaotati 0:2 ja Rootsile 1:6.

Kui numbrid kokku lööme, siis näeme, et Korea viskas kodusel turniiril vaid kaks väravat. Nende vastu visati viie mänguga koguni 28 väravat. Mõlemad näitajad on turniiri kõige kehvemad.

2002. aasta Salt Lake City olümpiamängudel viskas sama arvu väravaid Kasahstani koondis, neli aastat varem Naganos piirdus kahe tabamusega Jaapan.

Täna kell 9.40 lähevad viienda koha mängus vastamisi Šveitsi ja Jaapani koondised. Homses pronksimängus kohtuvad soomlased ja olümpiasportlased Venemaalt. Finaal leiab aset neljapäeval, kui igipõlises vastasseisus selgitavad olümpiavõitja Kanada ja USA naiskonnad.

Tagasi üles