Video: Korea ühendvõistkonnad heldisid pärast turniiri lõppu
«See on olnud üks uskumatu rühm.»

Korea ühtse jäähokinaiskonna olümpiaturniir sai täna läbi, kui viimases kohamängus kaotati 1:6 Rootsile. Tasuks seega viimane ehk kaheksas koht. 

Naiskonna peatreener, USA-Kanada päritolu Sarah Murray ei suutnud pärast viimast matši pisaraid tagasi hoida, sest kahe Korea ühendamine oli nii politiilises kui ka sportlikus mõistes eriline hetk.

«See on olnud üks uskumatu rühm. Ma poleks uskunud, et me suudame olümpial nii konkurentsivõimelised olla. Olin lihtsalt nii uhke, kui vaatasin naiskonda pärast mängu jääl publikut tänamas,» sõnas Murray AP vahendusel.

«Poliitikud tegid otsuse, et me ühise lipu all mängime, kuid ilma mängijate ja taustarühmata poleks see kõik toimima hakanud. Kui põhja-korealaste mängijad ja taustajõud oleksid olnud meist väga palju erinenud, poleks asi toiminud,» arvas Murray.

AP andmetel olid lisaks peatreenerile ka mitmel mängijal jäält lahkudes pisarad silmis.

«See oli eriline võimalus Põhja-Korea naistega tutvust teha,» sõnas koondise liige, lõuna-korealane Randi Heesoo Griffin. Ta lisas siiski, et raske on tulevikus uute võistkonnakaaslastega ühendust hoida, sest interneti teel nendega ju suhelda ei saa.

Korea meeskond kaotas Soomele kaheksandikfinaalis 2:5. 

Tagasi üles