Tipphetked: Holland võitis lühirajal ülimalt kurioosse medali

Gangneungi jääareenil, kus hommikul krooniti iluuisutamise jäätantsu olümpiavõitjateks kanadalased Tessa Virtue ja Scott Moir, selgusid täna õhtul medaliomanikud lühiraja kiiruisutamise naiste 3000 meetri teatesõidus, kus ülimalt kurioosse pronksmedali pälvis Hollandi naiskond.

Eelsõitudes finaalist ehk nelja parema seast välja jäänud Holland püstitas B-finaalis 4.03,471-ga küll maailmarekordi, ent finišeeris teadmises, et ebaõnnestunud poolfinaali tõttu piisab sellest kõigest viiendaks kohaks. Ent finaalis juhtusid asjad, mille tulemusel võitis Holland pronksi.

Nimelt diskvalifitseeriti A-finaalis erinevate rikkumiste tõttu nii Kanada kui ka Hiina, mis tähendas, et kuldmedali võitnud Lõuna-Korea (4.07,361) ja hõbeda pälvinud Itaalia (4.15,901) järel kuuluski pronksmedal Hollandile, kes A-finaalis üldse ei osalenud ja jälgis võistlust areeni kõrval.

Lõuna-Korea finaalisangariks oli 1500 meetri olümpiavõitja, 19-aastane Choi Min-jeong. Lõuna-Korea on nüüd võitnud viiest seni välja jagatud lühiraja kiiruisutamise kuldmedalist kolm. Lisaks võitis korraldajamaa kuldmedali meeste skeletonis, kus parim oli Yun Sung-bin. Lühiraja kiiruisutamises selguvad viimased kolm olümpiavõitjat reedel ning korealased on favoriidid kõigil distantsidel.

Hollandi teatenaiskond kuulunud Jorien ter Mors tegi aga olümpiaajalugu - tavalises kiiruisutamises 1000 meetri distantsil olümpiavõitjaks tulnud hollandlanna on läbi aegade esimene naissportlane, kes võitnud samal taliolümpial medali kahel erineval spordialal.

Tagasi üles