Andrus Ilves: tundus, nagu oleks kohtunikel kiire olnud!

Eesti kahevõistlejate treener, Kristjan Ilvese isa Andrus Ilves sõnas videointervjuus, et on eestlaste sooritustes pettunud. 

Kristjan Ilvese unelm olümpimängude esikümnekohast purunes suure mäe hüppevooru järel. Hea hüppajana tuntud eestlane leppis alles 16. kohaga ning startis suusarajale liidritest maas +1.39. Hüppemäel tekitas paljudele sportlastele tuska tuul, mis ka Ilvese hüpet segas. 

«Kindlasti võinuks olla 10 meetrit lisaks. Mingil määral kompenseeriti seda, aga võimed lubanuks hüpata kuue sisse. Kristjan oli treeningutel enesekindel, aga võistlushüpe oli sama hea kui viimane treeninghüpe. Tuule vahe oli lihtsalt sees. See pani imestama - nagu oleks kohtunikel kuskil kiire olnud,» sõnas Ilves, kuid möönas, et kahevõistlejad ongi sellise saatusega leppinud.

«Mis siin ikka rääkida, see on meie ala eripära! Peame sellest üle olema ja ära unustama. Ise peab ka tugev olema - ega siin muud midagi pole.»

Lõpuks leppis Ilves 28. kohaga, kaotades võitnud sakslasele Johannes Rydzekile +3.15,8. Karl-August Tiirmaa oli hüpete järel 34.kohal, kuid kaotas suusarajal aega ning lõpetas 45. kohaga.

«Murdmaa oli katastroof. Kõik, mis võimalik, läks valesti,» kommenteeris Ilves poja sõitu, kuid ei soostunud täpsustama, kas katastroofi tingis hooldemeeste või enda kehv töö.

«Tiirmaale võib hindeks «4» panna. Tema hüppemäe sooritus oli tema tasemel hea. Aga suusarajal..sõit oli katastroof! Ma ei tea, mis mõne päevaga juhtus. Ehk polnud seisund nii hea? Poisid sõitsid siin kümmekond päeva Watabega (enne Pyeongchangi OMi peeti Jaapanis Mk-etapp, kus Ilves oli 2. ja 4., Tiirmaa 25.), kaotasid seal minuti ringis. Nüüd oleks nagu seisund halvemaks läinud. Pettumus on suur.»

Tagasi üles