Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev

  • Ilves jäi suure mäe võistlusel hätta nii hüpete kui ka suusasõiduga.
  • Kohtunikud lasid hüppevõistluse käest?
  • Norutama jääda pole plaanis.

PyeongChang, LÕUNA-KOREA 20FEB18 Fotol Kristjan Ilves tl/Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kristjan Ilves tuli elu teisele olümpiale lootuses muukida lahti esikümne uks. Või vähemalt tõusta neljandaks Eesti kahevõistlejaks, kes mahtunud suurimal spordivõistlusel tosina parema sekka. Kuid eelkäijate Allar Levandi (Calgarys 1988 pronks) ning samuti Elva meeste Ago Markvardti (5. koht Lillehammeris 1994) ja Tõnu Haljandi (12. koht Grenoble’is 1968) saabastesse astumine lükkus aastasse 2022 ja Pekingisse.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Paraku jäigi ta parimaks tulemuseks nädala eest väikese mäe võistlusel saadud 16. koht. Eile ei leidnud muidu hea hüppaja suure trampliini ega ilmataadiga sinasõprust proovivoorus (18. tulemus) ega võistlushüppel (16.) ning pettumus kujunes täielikuks, kui 10 km pikkuse suusasõiduga pudenes ta veel tosin astet madalamale.

28. koha võttis Ilves kokku nii: «Mis ma ikka oskan öelda? Meeletult keeruline päev igas mõttes. Kõik mängis minu vastu. Sellist pettumust on väga keeruline alla neelata. Lootused olid suured, aga las ta olla, lähme parem edasi. Tean, et mu seis ei ole nii kehv, kui tulemus näitab.»

Tagasi üles