L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: Põhja-Korea uisutaja oleks äärepealt sõrmedest ilma jäänud

Kristjan Jaak Kangur
Facebook Twitter
Comments

Pyeongchangi olümpiamängudel meeste lühirajauisutamises kaasa teinud põhjakorealane Jong Kwang Bom pälvis tähelepanu esmalt saamatuse ja seejärel üliohtliku liigutusega, mis võinuks kõige õnnetumalt lõppeda talle endale.

Bom kukkus 500 meetri distantsil juba esimeses stardis, ent starter andis talle uue võimaluse. Ka korduskatsel suutis sisekurvist lähte saanud Bom teha vaid paar sammu, enne kui ninali käis. Seejärel tegi ta aga mingil põhjusel katset haarata tema kõrval startinud jaapanlase Ryosuke Sakazume uisust.

Uisuterade vahedust arvestades peab Bom olema õnnelik, et ta soovitud sihtmärgini ei ulatunud, sest see võinuks talle vabalt lõppeda sõrmedest ilmajäämisega. Sakazume korealase peale viha ei pidanud. «Usun, et ta tegi seda tahtmatult. Tema käed sattusid lihtsalt kukkudes mu uisutera kõrvale,» sõnas Sakazume.

Sakazume treener Jonathan Guilmette oli veidi kõhklevam. «Ei kujuta ette, mida ta mõtles. Raske seda hinnata. Võib-olla püüdis ta tõesti terast haarata. Ega meie alal keegi eriti, käed külgedel, ei sõida ka. Ju see oli pigem ikkagi refleks,» jõudis Guilmette hoolealusega sama seisukohani.

Ehkki Bom ajas end pärast kukkumist uuesti jalgele ja sõitis lõpuni, karistasid kohtunikud teda diskvalifitseerimisega. Ajakirjanike eest läbi sammudes käitus Bom täpselt samamoodi nagu kõik teised Põhja-Korea sportlased: pööras küsimusi kuuldes pea ära, sammus edasi ega vastanud kellelegi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles