Venemaa dopingusüü sundis norralasi tagasi Pyeongchangi lendama

Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten lendavad medali saamiseks tagasi Pyeongchangi.

FOTO: Natacha Pisarenko/AP

Pyeongchangi olümpiamängude skandaalseimaks võistlusalaks on kujunenud esmakordselt OM-kavva kuulunud curlingu segapaariturniir. Süüdi on selles meldooniumi tarvitanud venelane Aleksandr Krušelnitski, mistõttu jäid Olümpiasportlased Venemaalt ilma oma pronksmedalitest. Medali uued omanikud tulevad Norrast – seda sõna otseses mõttes, sest Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten olid juba jõudnud Lõuna-Koreast lahkuda

«Jah, saan kinnitada, et neil on võimalus tulla tagasi Pyeongchangi,» sõnas Norra koondise pressiesindaja Lars Otto Björnland NRKle. «Ilmselgelt on see neile suurepärane elamus ja võistluspaigas medali saamise emotsioon on midagi sootuks erinevat sellest, kui see lihtsalt postiga neile saadetaks.»

Krušelnitski ei eita enda antud positiivset dopinguproovi ja on loobunud tulemuste vaidlustamisest, mistõttu saab Rahvusvaheline Olümpiakomitee südamerahuga medali ümber jagada. Küll aga vannub venelane, et tema positiivse proovi taga oli mitte keelatud ainete tahtlik tarvitamine, vaid OM-koondisest välja jäänud konkurendi sabotaaž.

Tagasi üles