Euroopa liiga: Arsenal kaotas koduväljakul rootslastele

Viljar Voog
Arsenal kaotas kodus Östersundile, aga edenes siiski järgmisesse ringi.
Arsenal kaotas kodus Östersundile, aga edenes siiski järgmisesse ringi. Foto: EDDIE KEOGH/REUTERS/SCANPIX

Neljapäev tähendab jalgpallis Euroopa liiga mängudepäeva ning täna on kavas 1/32-finaalide korduskohtumised. Hea päev oli venelastel – Moskva Lokomotiv oli üle Nice’ist ning Peterburi Zenit Glasgow Celticust.

Sealjuures oli läänepoolsetel meeskondadel omad võimalused kaheksandikfinaalidesse edeneda, kuid Moskvas ei saanud kuidagi sihikut paika Mario Balotelli ja nõnda tähendas kodumeeskonna 1:0 võit neile kokkuvõttes 4:2 edu.

Celticul oli kordusmatšis kaitsta nädal tagasi kätte võidetud 1:0 eduseis, kuid seda ei suudetud hoida kümmet minutitki – seitsmendal mänguminutil viis kodumeeskonna juhtima kunagine Londoni Chelsea raudvara Branislav Ivanovic. Lõpuks lõi Peterburi meeskond kolm vastuseta väravat.

Ainsa Briti meeskonnana on seega võistlustulle jäänud Londoni Arsenal. Nemadki mängisid oma fännide närvidega, sest võõrsil Östersundi vastu võetud 3:0 edu sulas pooltunniga üheväravaliseks. Eksperimentaalse kaitseliiniga alustanud Arsenal sai karistada, kui rootslased 69 sekundiga kaks korda skoorisid. Teisel poolajal oli aga külaliste kord kaitses eksida ja nõnda sai Arsenal küll 1:2 kaotuse, kuid edenes kindlalt teise ringi.