Šveitslannale tõi olümpiakulla vanema õe kehtestatud erirežiim

Michelle Gisin

FOTO: KIM HONG-JI/REUTERS

Kiirlaskumise Sotši olümpiavõitja Dominique Gisin oli harjunud pingega võistlusolukorras, kuid pidi eilse alpi kahevõistluse ajal kogema hoopis teistsugust ärevust, kui elas pealtvaatajana kaasa õde Michelle’ile, kes tõi perre teise kulla.

«Pärast spordist loobumist pole mu süda kordagi nii kõvasti löönud,» tunnistas šveitslanna. «Karjusin ja nutsin, see oli eriline hetk. Jooksin tema juurde ja kallistasin. Pärast nelja aastat täiesti hullumeelne lugu!»

Michelle kukkus kiirlaskumises, kuid oli 24 tunni pärast taas rajal, et saada kahevõistluses uus võimalus. «Ta võitles nii tugevalt ja oli selle ära teeninud. Päev varem olid kõik asjaolud tema vastu, aga täna ta tegi kaks imelist sõitu,» rääkis Dominique.

Michelle omakorda andis osa võidust osa Dominique’ile, kes pärast tema kukkumist kiirlaskumises kehtestas nooremale õele «erirežiimi». «Õde oli minuga terve õhtu ja öö, aitas palju. Ta pani mu voodisse, võttis telefoni endale ja vastas ise olulistele sõnumitele, organiseeris mulle massaaži ja hoolitses kõige eest, et saaksin rahulikult magada, sest kaelale kukkumine jättis oma jälje,» rääkis Michelle.

Dominique tundis kergendust, et õde tuli tema varjust välja. «Selline olukord on nooremale õele alati keeruline, aga ta on slaalomis palju paremaks läinud ja edaspidi on tugevam kõigil mäesuusaaladel. Tal oli raske kasvada koos vanema õega, kes viibis rohkem haiglas kui suusanõlvadel. Mõnes mõttes on see ime, et ta ikkagi valis suusatamise ja on nüüd olümpiavõitja,» ütles Dominique.

Tagasi üles