15-aastane olümpiavõitja: panen endale hindeks 4+

Alina Zagitova

FOTO: Valery Sharifulin/Valery Sharifulin/TASS

Iluuisutamise naiste üksiksõidu 15-aastane olümpiavõitja Alina Zagitova tunnistas, et kui nägi tablool vabakava tulemust, oli ta meeldivalt üllatunud.

«Mulle pole veel kohale jõudnud, et olen olümpiavõitja. Siis kui medal kätte antakse, tekib vast tõeline tunne,» ütles Zagitova. «Olen õnnelik, et suutsin närvipingega toime tulla.»

Enda esitust hindas Zagitova nelja plussiga. «Sest ma ei teinud ära esimest hüppekombinatsiooni, kuid sooritasin selle hiljem. Tõestasin veelkord, et suudan vajadusel oma programmis hüpete järjekorda muuta. Oleme treeneritega teinud kõva tööd ja täna olin võimeline andma endast parima.»

Zagitova teadis, et kulla võitmiseks ta ei tohi vigu lubada. «Selline olukord tegi ärevaks, aga motiveeris samaaegselt. Mu käed värisesid, aga keha mäletas, mida olin korduvalt treeningutel teinud,» ütles venelanna, kes tulevikueesmärgina ei rõhutanud uusi võite, vaid hoopis esituse täiuslikkust. «Mu eesmärk on endine – uisutada puhtalt, nautida esitust ning näidata publikule oma oskusi ja emotsioone.»

Tagasi üles