Laskesuusatajate nähtamatu abiline – Saksamaa relvameister

Arnd Peifferile olümpiakulla toonud relv.

FOTO: GREGORIO BORGIA/AP

Saksamaa relvameister Thomas Wunn on valmistanud püssid enamikele laskesuusatajatele, kes Pyeongchangi olümpial võistlevad.

Seepärast jälgib mees närviliselt telepildist lähikaadreid püssidest. «Loodan, et miski ei lähe katki,» ütles Wunn. «Vahel just neid suuri kaadreid ja sportlase tegutsemist vaadates tekib mul mõte, et mingit asja oleks vaja parandada.»

Seni pole Pyeongchangis võistluste ajal relvadega midagi juhtunud, kuid Wunn avalikustas, et sakslase Arnd Peifferi püssi päästiku tõrge avastati vaid pool tundi enne kulla toonud sprindi starti, aga Veronika Vitkova püss purunes pärast finišeerimist segateatesõidus.

Wunn ise ei vaata telerit Lõuna-Koreas, vaid oma kodus Ruhpoldingi lähistel, kus paikneb ka tema töökoda. Kui Ruhpoldingis on MK-etapp, käivad laskesuusatajad üle maailma oma püssi seisundit talle näitamas. «Jaanuaris oli väga palju tööd. Igaüks tuli viimasele kontrollile enne olümpiamänge. Ükskord helistas USA koondis ja teatas: oleme Müncheni lennujaamas, edasilend on kolme tunni pärast. Kas jõuame sinu juurest läbi tulla? Mul jäi vaid pool tundi aega nende püsside fikseerimiseks,» meenutas Wunn.

Vahel tullakse ka tema käest küsima, kui rivaalidel nähakse teistsuguse ülesehitusega püssi. «Kui tahad püsida konkurentsis, tuleb jälgida teiste varustust,» rõhutas Wunn, kes valmistab tipplaskesuusatajaile relvi eritellimuse alusel. «Näiteks Dominik Windisch vajab oma kehaehituse tõttu, et püstilaskmise ajal oleks tema relva tagumine osa pikem,» selgitas Wunn üht eripära.

Tagasi üles