Olümpiajääl 18. aega näidanud Marten Liiv: kaks tundi enne starti tundsin, et tuleb hea tulemus
Vaata videot!

«Praegu on väga hea tunne. Viimati tundsin end nii vast siis, kui olin juunioride MMil kolmas,» võttis oma soorituse Pyeongchangi olümpiamängude põhialal, 1000m distantsil, kokku kiiruisutaja Marten Liiv. «Kõik läks plaanipäraselt ja nii nagu lootsin. Võib-olla vaid üks viga oli – ühel sirgel kadus tasakaal millegi pärast ära, aga sinna väga palju aega kaotsi ei läinud.»

Liiv sõitis välja aja 1.09,75, mis on Pyeongchangi olümpiamängude ebasoodsaid tulemusi arvestades tema praeguste võimete piiril tulemus. «Start oli iseenesest üpris hea. Trennides stardid väga head polnud, tuli pidevalt sisse koperdamisi,» alustas Liiv sõidu analüüsi. «Esimene ring oli samuti väga hea. Võrreldes minu Euroopas sõidetud aegadega, on see kõige kiirem. Ja teine ring oli juba parajalt raske. Polegi vist kunagi nii rasket ringi sõitnud. Viimased 250 meetrit tuli kõvasti võidelda.»

Eestlane lisas, et üpris lühikesel distantsil ongi kannatamine paratamatu: «1000 meetris ongi hästi olulised viimased 200, kus on jalad juba piimhappes, aga tuleb endast maksimum anda.»

Liiv ütles, et ta polnud varem end Gangneungi uisusaalis väga mugavalt tundnud. «Enne võistlust ei leidnud kuidagi head tunnetust, aga täna tundsin kaks tundi enne võistlust, et, ohoh, väga hea tunne. Teadsin et siit tuleb hea tulemus,» kommenteeris Liiv.

Tagasi üles
Back