Saskia Alusalu loositi samasse poolfinaali kiiruisutamise vanaemaga

Eesti kiiruisutaja Saskia Alusalu.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Pyeongchangi taliolümpiamängude kiiruisutamise võistlused lõpevad täna meeste ja naiste ühisstartidega, kus mõlemal esmalt kavas kaks poolfinaali ja seejärel finaal, igaühes 12 võistlejat.

Esimese Eesti naiskiiruisutajana olümpiamängudele jõudnud 23-aastane Saskia Alusalu loositi naiste teise poolfinaali, kus stardib ka kiiruisutamise vanaema, 46-aastane sakslanna Claudia Pechstein, kes võitis oma esimese olümpiamedali 1992. aastal Albertville'i olümpiamängudel.

Kiiruisutamise ühisstardi mõlemast poolfinaalist pääsevad esialgsete andmete kohaselt finaali kuus paremat (täpset infot pole korraldajad kummalisel kombel jaganud, eksisteerib ka variant, et finaal sõidetakse 16 uisutajaga). Paremusjärjestus pannakse paika esmalt punktide ja seejärel finišiaegade põhjal.

Distantsi jooksul on kolm vahefinišit (4., 8. ja 12. ringi lõpus), kus jagatakse kolmele esimesele vastavalt viis, kolm ja üks punkt. 16. ringi lõpus olevas finišis saavad kolm paremat vastavalt 60, 40 ja 20 punkti ehk kolm esimest finišeerijat hõivavad kindlasti ka kolm kõrgemat kohta.

Tagasi üles