Alusalu esimene intervjuu pärast imesõitu: närv oli sees kõva, aga olen väga rahul!

«Läksin julgelt peale nii nagu treeneriga sai plaan tehtud. Olen väga rahul,» sõnas Saskia Alusalu pärast olümpiamängude neljandat kohta ühisstardist sõidus ajakirjanikele. 

Alusalu ründas juba finaali alguses ning konkurendid talle järgi ei tulnud. Eestlanna võitis kõik kolm vahefinišit. «Valisime selle taktika. Meil oli mõned minutid poolfinaali ja finaali vahel aega otsustada ning tegime sellise otsuse.»

Alusalu suutis esikohal olla ja tempot teha suisa 12 ringi. «Nii ja naa. Kui juba vahe sees on, siis on seda ka lihtsam hoida. Vahe tekitamine on selle asja juures kõige raskem. Julgesin selle otsuse võtta, et vara ära minna.»

Kas rünnak oli täpselt selline nagu Alusalu tahtis? «Seda tuleb alati jälgida. Ei saa minna ühisstardist sõitu sõitma minna, et sul on üks plaan. Seda peab võistluste käigus kogu aeg jälgima.»

Alusalu plaan oligi punkte püüda ning jälgida, kaua ta lõpuni kestab. «Otsustasime punkte koguda, sest finaalis oli väga palju sprintereid. Teadsin, et kui ma seal lõpus olen, siis mul on väga raske . Teadsin, et kuna ma olen heas vormis, siis on võimalik selline otsus vastu võtta. Teadsin, et ma ei kesta niikuinii lõpuni ära.»

Neljas koht on jama. oled selle väitega nõus? «Muidugi olen! Aga sellise võistluse käiguga olen väga rahul.»

Tagasi üles