Saskia Alusalu 46-aastane konkurent: minu siht on Peking 2022!

46-aastane Claudia Pechstein Pyeongchangi olümpiamängudel.

FOTO: Schreyer/imago/Schreyer

Täna Saskia Alusaluga kiiruisutamise naiste ühisstardiga võistluses osalenud sakslanna Claudia Pechstein on juba 46-aastane, ent soovib võistelda ka järgmistel talimängudel. 

Pechstein võistles juba 1994. aasta Lillehammeri mängudel, kus võitis ka 5000 m sõidus kuldmedali. Kokku on talimängudelt üheksa medalit - viis kulda, kaks hõbedat ja pronksi. Pyeongchangis ta poodiumile ei jõudnud, vaid sai ühisstardiga sõidus 13. koha. 

"Minu plaan oli jõuda finaali," sõnas olümpiamängude veteran pärast võistlust. "Minu jaoks oli see suurepärane tulemus, sest olen osalejatest kõige vanem. Olin 46-aastasena ainus sakslanna finaalis. Olen väga uhke enda tulemuste üle." 

Lisaks 13. kohale, sai Pechstein 3000 meetri võistlusel üheksanda, 5000 meetris kaheksanda ning tiimi jälitussõidus kuuenda koha. 

"Tean, et 5 km distants on minu meelisala, aga mõned päevad pole parimad. Ei sõitnud seal kõige paremini, aga suudan siiski karjääri jätkata. Kui olen heas vormis ega pole haige, proovin jõuda järgmistele olümpiamängudele. Pääsen kvalifikatsioonist läbi ja lähen Pekingisse," sõnas enesekindel sakslanna. 

Tagasi üles