Venemaa hokimängija õigustas hümnilaulmist: meil on sõnavabadus!
Putin helistas treenerile!

Sergei Širokov, Aleksei Martšenko ja Bogdan Kiseljovitš autasustamisel Venemaa hümni laulmas

FOTO: GRIGORY DUKOR/REUTERS

Pyeongchangis jäähokiturniiril olümpiavõitjaks tulnud Olümpiasportlased Venemaalt ei mallanud olümpiahümni kuulata, vaid üürgasid viisist olenemata koos fännidega laulda Venemaa hümni. Hokimängija Bogdan Kiseljovitši sõnul tulenes see hetke ülevusest.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) käest riikliku dopinguprogrammi eest karmi karistuse saanud Venemaa sportlastele ei tohi olümpiamängudel Venemaa hümni lasta. Samamoodi ei võisteldud ka Venemaa lipu all ning seetõttu ka nimetus «Olümpiasportlased Venemaalt».

«Meil on keelatud lippu omada, seega pidime midagi tegema. Laulsime hümni, sest oleme Vene inimesed ja kui võidetakse, mängitakse hümni. Hümn oli meie hingedes ja südametes,» rääkis Kiseljovitš.

Hokimees ei usu, et reeglite rikkumine võib venelased olümpiakullast ilma jätta, vaid teatas seepeale resoluutselt: «Meil on sõnavabadus!»

Putin helistas treenerile

Oleg Znarok

FOTO: Sergey Guneev/Sputnik

Olümpiasportlased Venemaalt alistasid jäähokifinaalis lisaajal Saksamaa 4:3. Peatreener Oleg Znaroki sõnul oli see tema elu tähtsaim kohtumine, ent ta suutis näiliselt rahulikuks jääda.

«See oli mask. Tegelikult olin ma närvis, aga ma ei tahtnud seda välja näidata,» sõnas ta.

Ühena esimestest õnnitles Znaroki ja hokikoondist Venemaa president Vladimir Putin. «Ta helistas mulle, et võidu puhul õnne soovida. Me teenime Venemaa huvisid!»

Tagasi üles