59-aastane mäesuusaprints tahab Pekingi olümpiale: pean leidma nooruse eliksiiri
Fotod võistluskostüümidest!

Hubertus von Hohenlohe

FOTO: Twitter/Twitter

Tema Kuninglik Kõrgus prints Hubertus von Hohenlöhe-Langenburg pole maha matnud lootust saada kõigi aegade vanimaks olümpiavõistlejaks.

Mäesuusaradadel Mehhikot esindav Kesk-Euroopa päritoluga prints ei kvalifitseerunud tänavu 59-aastaselt Pyeongchangi, millega ta oleks edestanud senist kõigi aegade vanimat olümpialast Carl August Kronlundi, kes Chamonix's (1924) 58-aastasena Rootsi curlingumeeskonda kuulus.

Tänavu oli prints Hubertus Pyeongchangis vaid VIP-külalisena, kuid ta loodab, et nelja aasta pärast Pekingis saab tema unistus teoks.

«Kohtusin eelmisel kevadel St. Moritzis härra Bachiga (olümpiakomitee president – toim.) ja ta ütles mulle: ära proovigi loobuda üritamast! Suusatan praegugi hästi, aga vanus teeb oma töö. Pean leidma nooruse eliksiiri,» rääkis prints.

Mingil viisil oli Von Hohenlöhe-Langenburg tänavusel olümpial siiski osaline: ta disainis suusakostüümi nimega «Surnute päev» Mehhiko mäesuusatajatele Sarah Schleperile ja Rodolfo Roberto Dickson Sommersile.

«Sain oma seitsmendalt olümpialt lõpuks kuldmedali. Parima kostüümi eest,» ütles Hubertus, kes on varem ka ise Mehhiko-pärases riietuses võistelnud.

Schleper võistles neljal olümpial USA värvides, kuid Hubertus veenis teda jätkama Mehhiko koondises, sest naisel on mehhiklasest abikaasa.

«Ta on suurem kui elu, igal pool tuntud, aga samas hoiab jalad kõvasti maas. Poleks sugugi ime, kui ta suudaks 63-aastaselt olümpial võistelda,» kiitis Schleper meest, kes on talle ka sponsor. Schleper kirjeldas, et kui nad külastasid olümpial Austria Maja, siis pani prints seal endiselt kõvasti pidu. «Ta on eatu. Koos temaga käib imeline vaim ja suhtumine,» ütles Schleper.

Tagasi üles