Norra suusataja Bolšunovi imelisest paranemisest: see jutt on p**k!

Aleksandr Bolšunov

FOTO: Mikhail Metzel/Mikhail Metzel/TASS

Pyeongchangi olümpiamängudel koguni kolm hõbedat ja ühe pronksi võitnud venelane Aleksandr Bolšunov oli veel nädal enne olümpiamängude algust kõrge palaviku tõttu haiglaravil. Tema norralasest konkurent Emil Iversen ütles venelase jutu peale konkreetselt: «P**k!»

Pärast olümpiamängude 50 kilomeetri klassikadistantsi rääkis hõbemedali võitnud Bolšunov, et veel kolme nädala eest oli ta tõsiselt haige. «Mul oli palavik üle 40 kraadi ning vajasin haiglaravi. Kaks nädalat tagasi alustasin oma ettevalmistusi olümpiaks. See polnud kerge, kuid suutsin vormi saada,» ütles Bolšunov möödunud laupäeval.

Olümpiamaratonil kümnenda koha teeninud Iversen ei usu seda juttu kohe üldse. «Mina seda p**ka ei usu. Kui ta oleks 40-kraadise palavikuga haiglas olnud, poleks ta olümpial nii heas vormis. Pakun, et ta oli lihtsalt kodus ja treenis.»

Bolšunovile tuli norralasest konkurendi sõnavõtt üllatusena. «Ta ei tunne mind, aga loobib selliseid sõnu. Tema jutt ei vasta tõele. Kui ta olukorrast mitte midagi ei tea, ei peaks ta ka suud avama. Kui oleksin tema nahas, oleksin lihtsalt vait,» ütles venelane.

Olukorra kohta küsiti kommentaari ka Martin Johnsrud Sundbylt, kes lõpetas maratoni viiendana. «See on muidugi muljetavaldav, et ta pärast sellist haigust nii heasse vormi tõusis. Ta võitis olümpialt neli medalit, väga muljetavaldav,» ütles Sundby, nägu õrnalt muigel.

Tagasi üles