Jamaica bobinaiste kannatuste rajale lisandus positiivne dopinguproov

Jazmine Fenlator-Victorian või Carrie Russell patustas enne olümpiat keelatud ainetega.

FOTO: MARK RALSTON/AFP/Scanpix

Pyeongchangi olümpiamängudel osalemisega ajalugu teinud Jamaica bobinaiskonna kannatused jätkuvad. Kui enne mänge jäid nad ootamatult ilma oma treenerist Sandra Kiriasist ja ühtlasi oma sõiduvahendist ning pidid bobi laenutama õllefirma Red Stripe rahaga, siis nüüd on selgunud, et naiskonna üks liige andis kuu enne olümpiamänge positiivse dopinguproovi.

Portaal Insidethegames.biz vahendab Reutersit, kellele kinnitas uudist Jamaica bobi- ja skeletoniliidu president Christian Stokes. Hoolimata positiivsest proovist läksid jamaicalannad olümpiale, tehes ainuüksi sellega ajalugu, sest Kariibi mere saareriig naisbobisõitjad polnud kunagi varem talimängudel osalenud.

Jazmine Fenlator-Victorian ja Carrie Russell said Pyeongchangis kahebobil 19. koha. Stokesi sõnul on positiivse proovi andnud sportlast sellest teavitatud. Väidetavalt näitas A-proov keelatud anaboolse steroidi klenbuterooli tarvitamist, B-proovi pole veel jõutud avada.

Jamaica sportlastel on klenbuterooliga oma suhe – Saksamaa telekanali ARD saate väitel leiti just seda ainet 2008. aastal Pekingi olümpial võistelnud sprinterite organismist. Varem on sportlased andnud klenbuterooli sisaldanud proove pärast saastatud liha söömist. Stokes, kes ise kuulus 1988. aastal Calgary mängudel ajalugu teinud Jamaica bobimeeskonda, märkis samuti, et antud aine võib organismi sattuda mitmel eri moel ja seda sageli tahtmatult.

Tagasi üles