Mäepargi juht diplomidraamast: marus lapsevanem ei olnud kindlasti pingutuste eesmärk
Korraldajad vabandavad!

Viimsi Mäepark.

FOTO: Instagram / @vimkapark / @vanaisa

Nädalavahetusel Viimsi Mäepargis toimunud freestyle-suusatamise ja lumelauavõistluse Vimka Spring Jam autasustamine tekitas mõnes lapsevanemas pahameelt, sest klasside liitmise tõttu jäid mõne vanuseklassi lapsed auhinnakarika ja -diplomita. Ürituse korraldaja selgitab nüüd omapoolses kommentaaris, miks nii juhtus, ning vabandab.

Nimelt kirjeldas lapsevanem Alan Vaht sotsiaalmeedias, et kõige väiksemate tüdrukute vanusegrupis autasustati nii lumelaudurite kui ka freestyle-suusatajate klassis üksnes võitjat. Teine ja kolmas koht jäid välja kuulutamata ning diplomid ja auhinnad lastele üle andmata. Põhjenduseks toodi, et kummaski võistlusklassis oli vaid kolm osalejat, mistõttu otsustati autasustada vaid mõlema klassi võitjat.

«Nii palju siis fantastilisest järelkasvust! Laste motivatsioonile tõmmati kolinaga vesi peale. Kust laps peaks leidma oma edasise motivatsiooni ja julguse minna võistlustele kui lapsele antakse otseselt mõista, et loeb vaid parim koht? Korraldajate säärane käitumine on absurdne ning laste suhtes lausa pahatahtlik. Autasustamise ja tunnustamise asemel peteti laste ootusi,» kirjutas Vaht.

Korraldajad: saame veast aru ja soovime seda heastada

Ürituse korraldustoimkond kirjutas Viimsi Mäepargi kodulehel. «Kiire päeva käigus jäi sõitjate koosolekul välja kuulutamata, et nii freestyle-suusatamise kui ka lumelaua kuni 10 tüdrukute klassid ning 16+ naiste lumelaua klass võistlevad koos vastavalt poiste ning meeste klassidega, kuna antud klassides ei olnud kokku 4 osalejat võistlusklassi avamiseks. 

Sellest tulenevalt tegid ürituse korraldajad otsuse premeerida ainult antud klasside parimaid eesmärgiga luua sellega positiivseid emotsioone vaatamata võistlejate nappusele. Kahjuks nähti antud hetkel ainult ühte detaili ega hoomatud kogu pilti, mis see võib tähendab teistele antud klasside kaasvõistlejatele.

Korraldajad saavad oma veast aru ja soovivad seda tagantjärele heastada, saates auhinnad ja diplomid koos isikliku vabandusega neist ilma jäänud kuni 10 aastaste freestyle-suusatamise ning lumelaua ja naiste 16+ lumelaua teistele ja kolmandatele kohtadele, saades aru, et see tegelikult ei korva vahetut autasustamise kogemust.

Palju õnne kõigile võitjatele ja täname kõiki osalejaid!»

Mäepargi juht: peame kaaluma, kas võistluste korraldamine on edaspidi vaeva väärt

Omapoolse kommentaari lisas ka Viimsi Mäeparki haldava Äärmusliku Spordi ASi juhatuse esimees Priit Tammemägi, kelle sõnul on kahju, et üks sündmus on loonud negatiivse fooni üritusele, mille toimumisse panid paljud inimesed hulgaliselt oma aega.

«3. märtsil Viimis Mäepargis toimunud laste ja noorte lumelaua ja freestyle-suusa võistlus «Vimka Spring Jam» on leidnud meedias suhteliselt laia ja peamiselt negatiivse kajastuse. Seoses sellega soovime edastada keskuse seisukoha ning selgitada ürituste korraldamise tagamaid ning võimalusi.

Mäespordi võistluse toimumiseks, nagu ilmselt ka kõigi teiste võistluste korraldamiseks on lisaks osalejate vaja veel kolme asja:

  • kohta, kus võistlus saaks toimuda,
  • korraldajaid, kohtunikke, meditsiinilist personali,
  • toetajaid/sponsoreid, kes vähemalt auhinnalauale õla alla paneksid.

Mis võistluspaika puudutab, siis Vimka – Viimsi Mäepargi poolt soovime kõigepealt tänada kõiki meie laupäevaseid tavakülastajaid nende kannatlikkuse ja mõistva suhtumise eest. Nimelt häirib mäekeskuses ürituste ja eriti võistluste korraldamine tuntavalt keskuse tööd ning tekitab tavakülastajatele ebamugavusi. Peamine kitsendav ja häiriv aspekt on pikenenud tõstukijärjekorrad.

Spring Jamil osalejatele võimaldati mäepileti soodsam hind ning võistlejad lubati treening- ja võistlussõitudele jõudmiseks tõstukile eelisjärjekorras. Kindlasti ei ole see õiglane tavakülastajate ees, täname veelkord mõistva suhtumise eest ning ühtlasi vabandame tekitatud ebamugavuste pärast.»

 

Käimas on @vimkapark kevadvõistlus, ilm on pöörfi!

A post shared by Vimka - Viimsi Mäepark (@vimkapark) on

Rada valmib suurte pingutuste tulemusel

«Võistlusraja ehk lumepargi ehitamine on ressursimahukas töö, seda ka Vimka suguse suhtliselt väikese pargi puhul. Vaja on tuhandeid kuupmeetreid kallist kunstlund, sadu töötunde, millest enamik toimub öisel ajal ning loomulikult tõelisi spetsialiste, kes selliseid lumešedöövreid valmistada oskavad.

Kogu Vimka lumepark ehitati selleks võistluseks täielikult ümber. Pargi rajas meie pikajaline ja hea koostööpartner Läti ettevõte Baltic Snowpark Agency. Infoks, et sama ettevõte ehitas allhanke korras Pyeongchangi olümpia lumepargi. Oleme uhked ja lätlastele südamest tänulikud, et spetsiifilise valdkonna maailma absoluutsed tipptegijad leidsid peale olümpiat üldse aega «külavõistluse» rada ette valmistama tulla.

Siinkohal vabandame ning samas täname mõistva suhtumise eest kõiki Vimka Mäepargi naabreid, arvestades, et lumepargi võistluseks ettevalmistamine võis neid häirida. Nimelt käis töö kogu öö ja lõppes alles reede 2. märtsi hommikul, vahetult enne pargi avamist kell 11.00. Nädal enne võistlust toodeti ka terve ööpäev lumepargi ümberehitamiseks vajaminevat lund.»

Võistlusi korraldavad vabatahtlikud

«Nüüd korraldajatest: üldjuhul on nendeks oma ala entusiastid, erand polnud ka see võistlus, mille korraldasid noored tulihingelised lumelaua ja freestyle-suusatamise aktivistid. Need inimesed toimetavad vabatahtlikuse alusel, panustades omas vaba aega ning parimal viisil olemasolevaid oskusi.

Enamik Eesti mäespordi võistlusi toimub ainult ja just tänu vabatahtlikele entusiastidele ning toetajatele, kes puhtast missioonitundest noortespordile õla alla panevad. Aitäh Teile kõigile, kes te seda mitte alati kõige tänulikumat tööd pikki aastaid nurisemata teinud olete!

Kritiseerijatel tasuks meeles pidada vanasõna: «Kus viga näed laita, seal tule ja aita». Olete alati oodatud vabatahtlikkuse korras ürituste läbiviimisele kaasa aitama!

Ning kolmandaks toetajad. Tunneme Vimka Spring Jami toetajate ees siirast piinlikust. Teie poolt metseenluse korras väljapandud auhinnalaud oli igati tasemel ja sellist meedikajastust ei ole te kuidagi ära teeninud.

Mis puudutab autasusutamist, siis on keskuse seisukoht, et võimalusel peaks mitte ainult poodiumile jõudnuid, vaid kõiki mudilaste klassi osalejaid autasustama. Kuid alati ei ole nende alade harrastajaid piisavalt, et vanuseklassid 100% täituksid. On suhteliselt levinud komme, et sellisel juhul tõstetakse kas klassid kokku või autasustatakse ainult võitjat piisava konkurentsi puudumise tõttu. Oli kuidas oli, aga tunnistame, et kõik mudliased ei pälvinud sel korral piisavat tähelepanu ja see jättis kogu võistlusele negatiivse märgi.»

Töö noorte ja ala arendamisega jätkub

«Loomulikult olime eelnevalt võistluse korraldamisega tulenevatest kitsaskohtadest teadlikud – tavakülastajatele tekitatavatest ebamugavused, pargi valmistamiseks kuluvatest ressursidest, magamata öödest, võimalikust saamata jäävast tulust, mis on üks keskuse arengu eeldus, jne. Lootsime siiski siiralt, et üks päiksepaisteline noorte võistluspäev on seda väärt.

Nüüd on kogemus käes ja «marus lapsevanem», nagu meediast lugeda võis, ei olnud kindlasti ülalmainitud pingutuste eesmärk. Kaalume tõsiselt, kas edaspidi võistluste korraldamine Vimkal on üldse põhjendatud või vaeva väärt. Täiesti kindlasti jätkame aga noortespordi arendamist ja toetamist – sel hooajal käivitasime näiteks koostöös Spot of Tallinnaga Vimkal nii lumalaua kui freestyle-suusa trennid, samuti on Vimka suusakooli nõudlus hetkel tunduvalt suurem kui rahuldada suudame.

Töö nendes suundades jätkub ka kõigil tulevastel hooaegadel ning seda juba tunduvalt suurema kohaliku kogemustepagasiga. Kindlasti jätkame ka koostööd võistluste korraldajatega, nii rahvusvaheliste kui noorte võistluste läbiviimisel, meie Otepää keskuste – Väike-Munamäel ja Kuutsemäel,» kirjutas Tammemägi.

Tagasi üles