Manchester United pööras kaheväravalise kaotusseisu magusaks võiduks

Kris Ilves
Manchester Unitedi sangar Nemanja Matic.
Manchester Unitedi sangar Nemanja Matic. Foto: GLYN KIRK/AFP

Manchester United mängis jalgpalli Inglismaa meistrivõistlustel hullumeelse kohtumise Crystal Palace’iga. Punased Kuradid jäid 0:2 kaotusseisu, kuid väljusid mängust 3:2 võiduga.

Eelmisest viiest liigamängust vaid kaks punkti kogunud Crystal Palace haaras juhtohjad juba 11. minutil, kui võrku sahistas Andros Townsend. Teise poolaja kolmandal minutil suurendas väljakuperemeeste eduseisu Patrick van Aanholt.

Crystal Palace ei saanud kaua kaheväravalist eduseisu nautida, sest kõigest seitse minutit pärast van Aanholti tabamust vähendas Unitedi kaotusseisu Chris Smalling. 76. minutil seadis viiginumbrid tabloole Romelu Lukaku.

Unitedi võiduvärav sündis esimesel lisaminutil ning selle eest hoolitses Nemanja Matic, kelle suurepärane kauglöök Crystal Palace’i väravas maandus.

Kaotusseisust välja rabelenud United päästis peatreeneri Jose Mourinho negatiivsest rekordist. Nimelt rippus õhus kolmas järjestikune kaotusmäng Inglismaa kõrgliigas võõral väljakul, kuid seda ei juhtunud. Mourinho karjääri jooksul on selline seeria juhtunud vaid korra – 2006. aastal, kui portugallane juhendas Londoni Chelseat.

United kerkis liigatabelis 62 punktiga teisele kohale, jäädes linnarivaal Manchester Cityst maha 16 punktiga. Kolmandal kohal paikneb 60 silmaga Ragnar Klavani tööandja Liverpool, neljas on 58 punkti kogunud Tottenham Hotspur.

Tabelitipp: Manchester City 78 punkti, Manchester United 62, Liverpool 60, Tottenham 58, Chelsea 53, Londoni Arsenal 45.