Mitte ainult südamerabandus? Itaalia jalgpalluri surma uurimiseks algatati kriminaalasi

Spordimaailma raputas eile uudis, et vaid 31-aastasena lahkus siit ilmast Fiorentina meeskonna kapten ja Itaalia koondislane Davide Astori. Kui esialgu on surma põhjuseks peetud südamerabandust, siis Itaalia prokuröride hinnangul võib Astori äkksurm olla seotud ka tapmisega. Seetõttu algatatakse kriminaalasi, vahendab La Repubblica.

Fiorentina pidanuks pühapäeval kohtuma Itaalia kõrgliigas võõrsil Udinese meeskonnaga. Kui Astori mängupäeva hommikul meeskonna hotellis välja ei ilmunud, mindi teda äratama ning leiti hotellitoast tema surnukeha.

Udine juhtivprokurör Antonio De Nicolo teatas, et surma uurimiseks algatatakse kriminaalasi, ent see on pigem formaalsus ning praegu kedagi vastutusele sellega ei võeta.

«Meil on kohustus kindlaks teha, kas Astori surm tulenes traagilisest surmajuhtumist või võinuks keegi midagi ette näha. Praegusel hetkel ei vastuta teo eest keegi,» vahendas tema sõnu Itaalia uudisteagentuur ANSA. 

«Mängija sai südamerabanduse ning surm oli loomulik. Väga kummaline, et selline asi juhtub profisportlasega, kelle tervis on pideva jälgimise all. Tervisekontrollid ei näidanud ühtegi ohumärki,» sõnas De Nicolo.

Tagasi üles