Galerii: leia ennast ja oma tuttavaid! Suusasõbrad nautisid Viru maratoni

Estoloppeti pikamaasuusatajate sarja 21. hooaja võitsid Martti Himma ja Triin Ojaste. Võistkondlikus arvestuses oli edukaim Viljandi Suusaklubi. Viimase etapi, Viru Maratoni, võitjateks tulid Raido Ränkel ja Tatjana Mannima. 

Pariisis toimus eile Viru Maraton, mis oli ühtlasi ka Estoloppeti suusasarja viimane etapp. Viru Maratoni pikema distantsi võitjateks osutusid Raido Ränkel, ajaga 01:46:02 ning Tatjana Mannima, ajaga 01:56:03. Lühikese distantsi M15 vanuseklassi võitja oli Max Sander Laane, ajaga 01:17:37.

Estoloppeti 21. hooaja võitja Martti Himma jaoks oli tänane võit järjestikuselt teine ning 2018 esimene täispikk Estoloppeti hooaeg.

«Hooaja alguses ei olnud mingeid erilisi eesmärke. Novembris ja detsembris käis minu treeningtuju umbes nii nagu ilm oli väljas. Kui ilm läks ilusamaks, tuli ka motivatsiooni rohkem ja enne Tartu Maratoni sai siin üsnagi heasse konditsiooni,» sõnas Himma.

«Kindlasti jääb meelde Haanja maraton - seal oli super ilm, super rada ja atmosfäär. Lisaks tänaks kõiki maratonide eestvedajaid, Estoloppetil on alati mõnusa positiivse energiaga sõidud.» Himma kutsub ka teisi maratonidest osa võtma: «Need on mõnusad üritused, tasub käia!” 

Estoloppeti selle hooaja naiste üldvõitja Triin Ojaste osales sel aastal esimest korda kõikidel sarja maratonidel.

«Tegelikult ei olnud nii suurt plaani kui välja kukkus. Sain kuidagi hoo sisse esimesest võistlusest ja mõtlesin, et miks ka mitte teha terve sari siis juba kaasa. Hea emotsiooni sain sellest aastast, et mine tea, mis edasi,» sõnas Ojaste.

«Kindlasti on maratonid hästi teistmoodi kui sprinti sõita. Edaspidi teen ma tõenäoliselt ikkagi maratone ja rahvasporti. Sprint on ilmselt jäänud juba minevikku,» lisas naine. 

Kokku on 1998. aastal alguse saanud Estoloppeti sarjas toimunud 93 maratoni ning lumepuudusel ära jäänud 13. Üle mitme aasta said 2018. aastal kõik 6 Estoloppeti maratoni toimuda. Estoloppeti pikkadel distantsidel sai tulemuse kirja 2912 inimest ja lühikestel (ilma Tartu Maratonita) 60 inimest. 

Tagasi üles