Eesti kõigi aegade edetabelis üheksandaks kerkinud Erm jäi vaid 56 punkti kaugusele Maicel Uibo nimele kuuluvast kuni 23-aastaste rahvusrekordist. Küll aga võttis ta enda nimele Eesti kuni 19-aastaste tippmargi, mis kuulus varem 5960 punktiga Erki Noolele. Ermi üksikalade tulemused olid Texases järgnevad: 7,11 - 7.64 - 13.77 - 1.99 - 8,38 - 4.96 - 2.39,45.
Esimest aastat USA-s õppiv ja treeniv Erm rääkis intervjuus Postimehele nii lõppenud võistlusest, koostööst Georgia ülikooli treeneri Petros Kyprianouga kui ka suvistest plaanidest.
-Johannes, Eestis oskasid ilmselt vähesed sinu senise sisehooaja põhjal suisa 272-punktilist rekordiparandust oodata. Kas selline areng oli ka sulle endale üllatus?
Oli tõesti! Eriti just teivashüpe, kus ületasin 4.96 (veel eelmisel suvel oli Ermi rekord 4.60 – toim.). Käisin pärast seda lihtsalt naeratades areenil ringi.
-Mis on olnud teivashüppes edu alus?
Tegelikult olen juba umbes aasta aega suutnud teha selliseid hüppeid, lihtsalt viimaste kuudega on tekkinud ka stabiilsus. Oleme USA-s pööranud rohkem rõhku gümnastikale, lisaks on siin teibad olnud sügisest saati kogu aeg käeulatuses. Alustasime hüppamist sügisel tossudega väikese hoo pealt ja jõudsime talvel naelikutega täishooni. Eestis treenides polnud võimalik teibaid näiteks laagrisse kaasa võtta ja siis kippus tehnika ära ununema.
-Ka kõrgushüppes püstitasid 1.99ga isikliku rekordi. Olgem ausad, varem oli su selle ala tippmark oma pika kasvu kohta suisa piinlikult kehv 1.93.
Otsustasin eelmisel aastal kõrgushüppes oma nõrgema ehk parema jala peale üle minna, sest kand lihtsalt ei kannatanud kaugust, kõrgust ja teivast järjest teha vasakuga. Nüüd, kui eelmisel võistlusel 1.82 hüppasin, saime treeneriga aru, et pean tagasi minema vasaku tõukejala peale. Panin kanna alla pehmenduse, tegin paar trenni ja nii läksingi hüppama. Eks areng ole kõrgushüppes tulnud tänu füüsilisele ja tehnilisele edasiminekule.