Walsh oli 14-aastane, kui tal diagnoositi harvaesinev luuvähi liik ehk Ewingi sarkoom. Lootustandev suusataja, kes treenis Shiffrini ema Elena käe all, pidi minema järgmisel päeval Vermontis asuvasse mainekasse suusaakadeemiasse, kuid elle asemel läks ta haiglasse. Walshi raviti 14 kuud kui teatati, et vähk on lõplikult seljatatud.
Shiffrin oli Walshile palju seltsiks, kuid ühel päeval kurtis Shiffrin, et ta pole kunagi ballil käinud. Soov ei läinud Walshil kuidagi meelest ning ta võttis sõbranna 2012. aastal oma keskkooli lõpuballile kaaslaseks. Kaks aastat hiljem täitis Walsh teisegi Shiffrini unistuse – noormees lendas Sotši olümpiamängudele sõbrannale kaasa elama. «Ma ei uskunud, et ta jaksab tulla, aga ta tuli. Võib öelda, et tänu talle tulin ka olümpiavõitjaks!» rääkis Shiffrin pärast olümpiamänge.
Motivatsioon oli kahepoolne: Walsh leidis pärast Sotšit jõu ka ise tippsporti naasta ning asus tegelema paramäesuusatamisega. Ta tegi 2015. aastal MK-debüüdi ning osales kaks aastat hiljem juba ka MMil. Sellel pühapäeval tegi ta 23-aastasena paraolümpiadebüüdi, kui sai Pyeongchangis ülisuurslaalomis 13. koha.
Soovin, et saaksin sind praegu kallistada ja öelda, kui uhke ma sinu üle olen. Ma armastan sind
«Olümpiamängudel osalemine oli minu suureks unistuseks,» sõnas uhke Walsh NBC-le ning avalikustas, et Shiffrin, kes samal ajal oli võistlemas Saksamaal MK-etapil, oli temaga Pyeongchangis kaasas. Nimelt saatis neiu talle pisaraterohke videosõnumi, öeldes: «Soovin, et saaksin sind praegu kallistada ja öelda, kui uhke ma sinu üle olen. Ma armastan sind!»