NBA mängumehe abiline tuleb Raplasse treenereid koolitama

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Goran Dragic

FOTO: TNS/Miami Herald/TNS/Sipa USA

29. märtsil korraldavad MTÜ Rapla Korvpallikool ja Rapla korvpallimeeskond Raplas taas kõrgtasemelise treenerite koolituse. Neljast loengust koosneval koolituspäeval jagavad oma kogemusi ja teadmisi Läti naiste rahvuskoondise treener Mārtiņš Zībarts ning Goran Dragicit treeninud sloveen Gašper Predanič.

Kolmandat korda Rapla Korvpallikoolis toimuva treenerite koolituse teemad ja esinejad on sel aastal tõeliselt huvitavad. Alates 2015. aastast Läti naiste rahvuskoondist juhendav Mārtiņš Zībarts jõudis koos hoolealustega viimastel 2017 Euroopa meistrivõistlustel kõrgele 6. kohale, mis garanteeris Läti naiskonnale osalemisõiguse 2018 World Cup turniiril. 

Varasemalt on ta töötanud Euroopa absoluutse tippnaiskonna Dynamo Kurski juures nii pea- kui abitreenerina. Koolitusel peab ta kaks loengut - esimene neist keskendub ründesüsteemidele ja juurdeviivatele harjutustele ning teine mees-mehe kaitse põhitõdedele ja kaitset arendavatele harjutustele.

Tasakaaluks spetsiifilistele korvpalliteemadele on kohal ka üldkehalise ettevalmistuse treener Gašper Predanič. Tema treenitavatest kõige tuntum on Sloveenia kossustaar Goran Dragic, keda Predanič treenis 2016/2017 NBA hooajaeelsel suvel. Juba 2013. aastast on tal olnud oma roll ka Goran Dragici noortele suunatud korvpalli laagrites.

2015. aastast kuni tänaseni on ta üldkehalise ettevalmistuse treener Šentvidi korvpalliklubis. Rapla Korvpallikoolis räägib ta eelkõige Dragiciga treenimise kogemuse põhjal jooksutehnika, kiiruse ja plahvatuslikku arendamise olulisuest ning ÜKE jagunemisest erinevateks faasideks korvpallurite hooaja jooksul. 

Rapla Korvpallikool usub, et treenerite pidev areng ja koolitamine on Eestis väga oluline nii treenerite enda kui ka nende õpilaste seisukohalt.

«Treenerite koolituse organiseerimine hooaja keskel kuulub kindlalt meie tegevusplaani hulka juba kolmandat aastat. Esialgne soov oli pakkuda koolitust vaid oma klubi treeneritele, et keset hooaega värskust tuua, saada uusi mõtteid, vaatenurki ja ideid, aga samas ka kinnitust oma senistele tõekspidamistele,» ütles klubi tegevjuht Jaak Karp ja lisas, et lektorid on ka sel aastal väga tugevad oma ala spetsialistid ja loodetavasti võtavad paljud Eestis korvpallitreenerid kinni võimalusest ennast nende käe all arendada. 

Tagasi üles