Iluväravast kaotusseisu jäänud Arsenal pääses kindlalt Euroopa liiga veerandfinaali

Siim Kaasik
Arsenal
Arsenal Foto: BEN STANSALL/AFP

Euroopa liigas selgusid täna veerandfinalistid. Õhtu ilmselt oodatuimas vastasseisus alistas Londoni Arsenal 3:1 AC Milani ning pääses üldskooriga 5:1 kaheksa parema hulka.

Külaliste rõõmuks läks küll kohtumist 35. minutil juhtima Milan, kui kauglöögist oli täpne Hakan Calhanoglu, kuid juba neli minutit hiljem viigistas Danny Welbeck penaltist. 2:1 lõi 71. minutil Granit Xhaka ning 3:1 võidu kindlustas Londoni klubile 86. minutil Welbeck.

Tõelise põnevusmängu pidasid Prantsusmaal maha Lyon ja Moskva CSKA. Avamängu võitis Moskvas 1:0 Lyon. Kuid kuna korduskohtumises suutis Moskva klubi prantslasi 3:2 võita, pääsevad veerandfinaali just nemad, seda tänu võõrsil löödud värava reeglile.

Dortmund langes kaheksandikfinaalis

Kaheksandikfinaalis lõppes Saksamaa suurklubi Dortmundi Borussia teekond, kes ei suutnud kordusmängus enamat 0:0 viigist Salzburgiga. Avamängu võitis 2:1 Austria klubi ning tagas seega pääsme veerandfinaali.

Madridi Atletico teenis Moskvas peetud mängus kohaliku Lokomotivi vastu 5:1 võidu ning pääses kaheksa parema sekka üldskooriga 8:1. Atletico eest lõi täna kaks väravat Fernando Torres, korra olid täpsed Angel Correa, Saul Niguez ning Antoine Griezmann. Lokomotivi ainsa värava lõi Maciej Rybus, kui viigistas 20. minutil mänguseisu.

Tõrvatilgaks meepotis oli Atletico jaoks kindlasti vasakkaitsja Filipe Luisi vigastus, mis võib ta pikaks ajaks palliplatsilt eemale jätta.

Lazio kindlalt edasi

Prantsusmaa liigas kolmandat kohta hoidev Marseille alistas Hispaania liiga 12. meeskonna Bilbao Athleticu nende koduväljakul 2:1 ning pääses veerandfinaali üldtulemusega 5:2. Marseille'i väravad lõid Dimitri Payet ning Lucas Ocampos, kodumeeskonna tabamuse eest hoolitses Inaki Williams. Kohtumise 77. minutil teenis Bilbao mängija Aritz Aduriz teise kollase kaardi.

Kiievis teenis Itaalia liiga neljas meeskond Lazio 2:0 võidu kohaliku Dinamo üle ning pääses kaheksa parema sekka üldskooriga 4:2. Tänases mängus lõid Lazio väravad Lucas Leiva ja Stefan de Vrij.

Peterburi Zenit viigistas koduväljakul RB Leipzigiga 1:1, kuid kuna avamängu võitis 2:1 Saksamaa klubi, pääsesid veerandfinaali nemad. Tänast kohtumist läks Leipzig esmalt 22. minutil tänu Jean-Kevin Augustinile juhtima, kuid Sebastian Driussi viigistas 45. minutil seisu. 82. minutil oli Saksamaa klubil hea võimalus mängu juhtima minna, kuid Timo Werner eksis penaltil.

Plzeňi Viktoria alistas 90-minutilisie mängu järel Lissaboni Sportingu 2:0, mis tähendas lisaaega. Seal lõi ainsa värava Sportingu mängija Rodrigo Andres Battaglia, mis tähendas, et edasi pääses Portugali klubi.