T, 6.12.2022

Gerd Kanter võttis vastu uue väljakutse

Postimees Sport
Gerd Kanter võttis vastu uue väljakutse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Konverentsi esimese ettekande peab olümpiavõitja Gerd Kanter.
Konverentsi esimese ettekande peab olümpiavõitja Gerd Kanter. Foto: Tairo Lutter

Eesti Olümpiakomitee ja Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni juht, olümpiavõitja Gerd Kanter läbis esimese tippsportlasena EBS Juhtimiskoolituse Keskuses Academy of Executive Coaching poolt välja töötatud juhtimis-coachingu diplomiprogrammi.

Kanteri sõnul on õigete otsuste tegemine spordis kriitilise tähtsusega. «Valikukohad ja probleemid, mille ees sportlased seisavad, on erinevad - näiteks treeningute planeerimine, vigastusega toimetulek, ebaõnnestumised võistlustel jne. Coachi roll on aidata küsimusi sõnastada, võimalikke lahendusi märgata ja sobivaima lahenduseni jõuda, suunata olukordi hindama neutraalselt ja objektiivselt kõrvalseisja pilgu läbi, motiveerida ja innustada. Coachingu lähtekohaks on, et lahendused on inimese enda sees olemas, aga mõnikord on vaja välist tuge kõige õigemate lahenduste nägemisel ja ellurakendamisel,» rääkis Kanter.

Kanter lisas, et tegu on kasuliku kompetentsiga, mis on abiks inimeste juhtimisel igas eluvaldkonnas. «Mina plaanin coachingut hakata rakendama eeskätt sportlaste nõustamisel ja juhendamisel. Kursusel omandatu on aidanud ka mul endal sportlaskarjääri viimaseks hooajaks fookust seada. Usun, et nende uute teadmiste ja oskuste foonil saab tõhusam olema ka minu koostöö Martin Kupperiga, kellel seisab ees veel pikk sportlaskarjäär. Pidev õppimine ja eneseareng on oluline ning püüan nii Kupperit kui ka teisi tippsportlasi selles igati toetada,» ütles Kanter.

Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste sõnul võib tippspordis olla sobivate valikute ära tundmine ja otsuste langetamine keeruline kunst, eriti kui eesmärgid on suured. «Seetõttu on hea meel, et Eestis on nüüd olemas tippsporti detailideni tundev juhtimis-coach, kes saab Eesti  andekatele sportlastele nende väljakutseterohkel teekonnal toeks olla. Gerd on läbi oma sportlike saavutuste, isiksuse, sihikindluse ja pühendumuse suurepärane eeskuju ning nüüd on tal võimalik aidata kaasa uute isiksuste ja saavutuste kujunemisele,» lausus Tõniste.

Märksõnad
Tagasi üles