Eesti koondislase koduklubi jõudis Aadria karikavõistlustel finaali

Kris Ilves
Tanel Kurbas.
Tanel Kurbas. Foto: Eero Vabamägi

Eesti korvpallikoondise ääremängija Tanel Kurbase koduklubi Levice (Slovakkia) alistas Aadria karikavõistluste poolfinaali kordusmängus koduväljakul Praha USK 79:74 ning pääses üldskooriga 152:150 finaali.

Avamängu võõral väljakul kaotanud Slovakkia klubi Levice pani korduskohtumises oma paremuse maksma kolmandal veerandajal, mis võideti 29:14. Viimase kümneminutilise perioodi võitis Praha klubi tosina punktiga, kuid enamaks nad võimelised polnud.

Kurbas viibis kordusmängus väljakul 31 minutit. Tema arvele jäi kümme punkti (visked väljakult 4/9, vabavisked 1/1), üks lauapall ja üks resultatiivne sööt. Lisaks patustas eestlane ühe pallikaotusega.

Finaalis läheb Levice vastamisi Sloveenia klubi Laško Zatorogiga, kes sai kahe mängu kokkuvõttes skooriga 148:146 jagu tšehhide Brnost.