Äsja särama löönud täht saatis Serena Williamsi Miamis reketeid pakkima

Naomi Osaka (paremal) hoidis suurepärast hoogu sees Serena Williamsi alistamisega.

FOTO: Lynne Sladky/AP/Scanpix

Tennisemaailma uusim täht Naomi Osaka jätkas pärast Indian Wellsi turniiri võitmist Miamis sealt, kus pooleli jäi: avaringis alistas ta 6:3, 6:2 endise maailma esireketi Serena Williamsi.

Emakssaamise järel äsja tipptennisesse naasnud Williams kaotas mõlemas setis kaks korda oma servi ega suutnud ise kordagi 20-aastase jaapanlanna servi murda. Teises ringis läheb Osaka vastamisi maailma neljanda numbri, ukrainlanna Elina Svitolinaga.

«Olin väljakule tulles väga närvis. Ma ei tea, kas teate, aga Serena on mu lemmikmängija. Nii et temaga kohtumine oli omamoodi unistus. Olen väga õnnelik, et sain võimaluse tema vastu mängida, ning veel rõõmsam, et võitsin,» sõnas tavapäraselt napisõnaline Osaka.

 

Omg

A post shared by Naomi Osaka 大坂なおみ (@naomiosakatennis) on

36-aastase Williamsi kaotus andis indu juurde neile, kelle meelest on ebaõiglane, et lapseootele jäädes maailma esireketi kohta hoidnud ameeriklanna kaotas võistluspausi tõttu edetabelikoha. Kuu algul sattus Williams Indian Wellsi kolmandas ringis loosi tahtel vastamisi õe Venusega ja kaotas. Tõsu, tal on 12 kuu jooksul õigus pääseda «kaitstud ränkingu» alusel kaheksale turniirile, sealhulgas kahele slämmiturniirile, kuid kriitikute meelest on praeguste reeglite näol ikkagi tegu otsekui emakssaamise eest karistamisega.

Sama mõtet kordas isegi Miami turniiri direktor, endine tippmängija James Blake. «Lapse saamise järel naasvaid mängijaid tuleks kuidagi kaitsta. Küsimus pole ju selles, et ta oleks kaotanud kire mängu vastu või saanud vigastada,» leidis Blake. Williamsile olnuks esimese asetuse korral tagatud otsepääse teise ringi, kuid loos võinuks tema ja Osaka ikkagi varakult vastamisi viia: jaapanlanna kerkis tänu eelmisel nädalal Indian Wellsis saadud esikohale küll maailma edetabelis 22. reale, ent Miami turniiri asetused pandi paika juba enne seda ja seal olnuks ta ikkagi asetamata. 

Williamsist märksa paremini alustas turniiri kahekordne slämmivõitja Viktoria Azarenka, kes alistas 6:3, 6:0 ameeriklanna Cici Bellise. USAs elav valgevenelanna on segatud lapse hooldusõiguse üle käivasse kohtuvaidlusse ning jättis seetõttu vahele nii mulluse US Openi kui ka tänavused Austraalia lahtised. 18-aastase Bellise alistamiseks kulus tal napilt üle tunni.

Väljakutele naasis ka ameeriklanna Bethanie Mattek-Sands, kes sai mullu Wimbledoni turniiril ränga põlvevigastuse. Toona põlve nihestanud ja kõõluse rebestanud 32-aastane Mattek-Sands sai korraldajatelt vabapääsme, kuid pidi esimeses ringis tunnistama prantslanna Alize Cornet' 6:2, 7:5 paremust.

Anett Kontaveit alustab tänu asetusele Miami turniiri teisest ringist, kus kohtub kreeklanna Maria Sakkariga. Kohtumine peetakse homme, täpne algusaeg pole veel teada.

Tagasi üles