E, 30.01.2023

Heiki Nabi enne Kristjan Palusalu mälestusvõistlusi: olen natuke närvis

Postimees Sport
Heiki Nabi enne Kristjan Palusalu mälestusvõistlusi: olen natuke närvis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heiki Nabi.
Heiki Nabi. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Juba homme, 7. aprillil toimuvad Tallinnas Kalevi Spordihallis XXXI Kristjan Palusalu mälestusvõistlused maadluses. Võisteldakse nii vaba- kui ka kreeka-rooma maadluses, kokku võtab kõrgetasemelisest võistlusest osa enam kui 200 sportlast.

Võitu läheb püüdma ka olümpiahõbe ja kahekordne maailmameister Heiki Nabi, kes võistleb kaalukategoorias 130kg. Eesti esimaadleja võtab eesootavat võistlust tõsiselt. «Tegemist on ikkagi Eesti suurima turniiriga ja on väga suur rõõm selle üle, et see on kasvanud võrreldes varasemaga palju suuremaks. See on väga hea, et saame kodupublikule professionaalset maadlust näidata,» kommenteeris Nabi, kelle jaoks on laupäevane võistlus esimene jõukatsumine pärast kolmekuulist võistluspausi.

Ta jätkas: «Viimati võistlesin detsembris. Nüüd olen teinud paar laagrit ja tegelenud ettevalmistusega ja tahakski võistlustelt näha eelkõige seda, kui kaugel mu vorm on ja kas on muutusi võrreldes aasta lõpuga,” analüüsis Nabi.

Võistluste käiku mõjutava faktorina tuleb kindlasti esile tuua ka tõik, et erinevalt Nabist on laupäeval toimuvad võistlused paljudele sportlastele Euroopa meistrivõistluste eelseks vormi testimise võistluseks. «EMile minevate sportlaste vorm peaks küllaltki heas seisus olema ja see tähendab, et minu jaoks ei saa võistlused kindlasti kerged olema. Võib öelda, et kuna ma pole ammu võistelnud ja koduvõistlusel tahad väga hästi esineda, siis isegi natukene on närvi tunda,» selgitas Nabi.

Ajakava:

  • 11.00 kreeka-rooma maadlus / vabamaadlus
  • 16.00 - võistluste pidulik avamine
  • 16.30 - finaalid ja autasustamine
Märksõnad
Tagasi üles