38-aastane suusalegend teatas sportlaskarjääri lõpetamisest

Marit Bjørgen

FOTO: SIMON HASTEGÅRD/imago/Bildbyran

38-aastane Norra murdmaasuusataja Marit Bjørgen teatas kohaliku meedia vahendusel, et tõmbab oma pikale ja edukale sportlaskarjäärile joone alla.

Bjørgeni mittejätkamise peamiseks põhjuseks on motivatsioonipuudus. «Ma tean, et mul pole piisavalt motivatsiooni, et anda endast sada protsenti, seega otsustasin lõpetada,» sõnas suusakuninganna NRK-le.

Norra koondise treener Roar Hjelmeset oli Bjørgeni otsusest kuuldes löödud, kuid mõistis seda täielikult. «Ta tähendab Norra suusatamisele palju. Suurepärane suusataja. Ainult head sõnad on tema kohta öelda,» rääkis Hjelmeset.

Bjørgen on võitnud kaheksa olümpiakulda ning kokku 15 olümpiamedalit, olles sellega kõigi aegade edukaim talisportlane. Maailmameistrivõistlustelt on Bjørgeni auhinnakapis aga rekordilised 18 kuldmedalit ning MK-etappidet samuti rekordilised 114 esikohta.

Pyeongchangi olümpiamängude lõppedes võis Bjørgeni vähimagi kahtluseta tituleerida suusakuningannaks: ta võitis 30 km klassikadistantsil ja teatesõidus kulla, suusavahetusega sõidus hõbeda ning 10 km vabatehnikasõidus ja paarissprindis pronksi.

Tagasi üles