Tähtsa võiduga põhiturniiri lõpetanud Žalgiris kohtub veerandfinaalis kreeklastega

Paulius Jankunas oskuslik tegutsemine tõi Žalgirisele võidu.
Paulius Jankunas oskuslik tegutsemine tõi Žalgirisele võidu. Foto: Erikas Ovčarenko/

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond lõpetas Euroliiga põhiturniiri kahe vägeva võiduga: kui eelmisel nädalal alistati kodus 85:73 Moskva CSKA, siis täna saadi tulemusega 86:85 jagu Pireuse Olympiakosest.

Brandon Davies tõi leedulaste resultatiivseimana 18 punkti, ent mängu kangelane oli tegelikult vanameister Paulius Jankunas, kes paar sekundit enne kohtumise lõppu oma õhtu teise ründelaua hankis ja külalistele võidu tõi (kokku 15 punkti). Olympiakose tulemuslikem oli Vassilis Spanoulis 16 silmaga.

Tänane võit tähendab seda, et Žalgiris lõpetab põhiturniiri viienda või kuuendana (olenevalt sellest, kas Madridi Real võidab täna Bambergi või mitte). See aga omakorda tähendab, et veerandfinaalis minnakse vastamisi kreeklastega - kas Panathinaikose (3.) või Olympiakosega (4.).