Uno Tutk - kohtunike vaatlemises Euroopa absoluutne tipp

  • Uno Tutk töötas kohtunike vaatlejana Meistrite liiga mängul Barcelona - Roma
  • Eestlase näpunäide aitas hollandlasest kohtunikul jõuda õige otsuseni
  • Euroopa 25 eliitkohtuniku seas on kolm Tutki õpilast

2011. aastal Eesti - Iirimaa EMi play-off'i kohtumist (0:4) vilistanud ja selle eest hea hinde saanud ungarlane Viktor Kassai vilistas 2016. aasta EMil veerandfinaali Saksamaa - Itaalia, aga tänavusele MMile enam kutset ei pälvinud.

FOTO: Erakogu

Ragnar Klavan pole ainuke Eesti jalgpalli esindaja, kes tänavuse Meistrite liiga otsustavas faasis kaasa lööb. Kui Eesti koondise kapteni eesmärk Liverpooli jalgpallurina on jõuda võistlustel võimalikult kaugele, siis teise turniiril osaleva eestlase töö seisneb sportliku protsessi reeglitepärasusele kaasa aitamises.

Tellijale Tellijale

Nimelt on Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peakohtunik Uno Tutk Euroopas tunnustatud kohtunike vaatleja, kes teenindas eelmisel nädalal Meistrite liiga veerandfinaali FC Barcelona – AS Roma avakohtumist. Pika vaatlejakarjääri kaalukaima määramise saanud Tutki ülesanne oli hinnata noorema põlvkonna eliitkohtuniku Danny Makkelie juhitud kuueliikmelise Hollandi brigaadi tegevust.

Väljakul viibisid maailmameistrid Gerard Pique, Andres Iniesta ning Daniele de Rossi ning tippründajad Lionel Messi, Luis Suarez ja Edin Džeko. Toimumiskoht oli Euroopa suurim ja üks kuulsamaid klubistaadione Camp Nou. Panused tohutult kõrged. Aga Tutki töö ei erinenud sisulises mõttes mitte millegi poolest näiteks Euroopa liiga teise eelringi kohtumisest Liepajas.

Tagasi üles