Salzburg lõhkas järjekordse üllatuspommi, Arsenal kindlalt poolfinaalis

Merili Luuk
Salzburgi mängijad tegid neljapäeva õhtu jalgpallisõpradele nauditavaks
Salzburgi mängijad tegid neljapäeva õhtu jalgpallisõpradele nauditavaks Foto: Kerstin Joensson/AP

Kolm on kohtu seadus - ka jalgpalli Euroopa liigas nähti võimsat üllatust, kui veerandfinaali avakohtumise Rooma Laziole 2:4 kaotanud Salzburg võitis kodus 4:1 ning pääses poolfinaali. Poolfinaali pääsesid ka Londoni Arsenal, Madridi Atletico ja Marseille Olympique.

Avakohtumises Moskva CSKA 4:1 alistanud Arsenal jäi küll 50. minutiks 0:2 kaotusseisu, kuid Danny Welbecki värav ning Aaron Ramsey teise lisaminuti tabamus tõid tabloole 2:2 viigi.

Thrilleriks muutus kohtumine Salzburgis, kus avakohtumise Laziole 2:4 kaotanud Red Bull võitis koduseinte toel 4:1. Seejuures oli Salzburgi teise ja neljanda värava vahe kõigest neli minutit.

Avavoorus 1:0 võidu saanud Leipzig mängis oma edu kiiresti maha, jäädes poolajaks Marseille Olympique'i vastu 1:3 kaotusseisu. Marseille võitis lõpuks 5:2.

Madridi Atletico kaotas küll Lissaboni Sportingule Fredy Montero värava tõttu 0:1, kuid pääses siiski poolfinaali.