Poolfinaalide eelvaade: Tallinnal pole midagi kaotada

Kas käsipalli Balti liiga finaalis kaotajaks jäänud Kalmer Musting ja Põlva Serviti jõuavad koduses meistriliigas finaali mängleva kergusega?

FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

On jäänud veel neli meeskonda, kes ihkavad Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste kulda. Kolmapäeval tehakse algust tänavuse hooaja poolfinaalidega kui Põlvas võõrustab tiitlikaitsja Põlva Serviti HC Tallinnat ning päev hiljem kohtuvad teise poolfinaalseeria avamängus Viljandi HC ja HC Kehra. Finaalipääsuks läheb vaja kolme võitu.

Ehkki HC Tallinn ei pääsenud vaheturniiriks tugevamasse nelikusse, ollakse Servitiga sel hooajal juba kuuel korral vastakuti oldud. Seni pole meistriliiga debütant tiitlikaitsjast jagu saanud – kaks kaotust tuli nii kõrgliiga põhiturniiril, Balti liigas kui karikavõistlustel. Viimati kohtuti Balti liiga raames jaanuaris ja siis võitis Serviti Põlvas 33:29.

HC Tallinnal pole kaotada midagi

Jaanuarist alates on siiski palju vett merre voolanud ning hetkel on HC Tallinn püsti pannud võimsa seeria – kaheksa järjestikust võitu, sest 5.-8. kohtadele mängitud vaheturniiril alistati kõik vastased ning veerandfinaalis oldi kahes kohtumises üle Serviti «duubelmeeskonnast» Põlva Coopist.

«Nüüd tuleb vastu ikka hirmkõva vastane – Baltimaade parim meeskond juba mitu aastat,» ei teinud pealinlaste peatreener Jüri Lepp saladust Serviti soosikustaatusest. «Läheme küllalt pingevabalt mängima, sest kaotada pole meil midagi. Serviti on hästi kokku mänginud tiim, pea muutumatus koosseisus juba kolm aastat, nii et meil saab väga raske olema.»

Tallinn sai kaks nädalat seeriaks valmistuda, aga Lepp arvas, et mängupraktika puudus võib just avamängus probleeme valmistada. «Aga küll me hakkama saame. Õnneks on koosseisumured veidi leevendunud ja saame pea maksimumtiimi platsile saata, vaid Raigo Pennula on hädas põlvega ning peab paar kohtumist vahele jätma,» lisas Lepp.

Musting teab, et vastasel jagub vaimujõudu

Kui vastased said kaks nädalat rahulikult valmistuda poolfinaaliks, siis Servitil on selja taga raske nädalavahetus Balti liiga finaalturniiril, kus näidati suurepärast käsipalli. Poolfinaalis alistati Zaporožje ZTR 30:29 ning kullamängus vannuti kõva võitluse järel 23:26 alla Riihimäe Cocksile.

«Eks nädalavahetus jäi natuke kripeldama – meestele pole ühtegi etteheidet, aga ise pidanuks targemaid otsuseid tegema,» tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting. «Aga tuleb edasi vaadata. Usun, et füüsilise poole pealt on kolm päeva taastumiseks täiesti piisav, ent kindlasti tuleb mentaalse poolega tööd teha.»

Musting ei kavatse vastast alahinnata: «Tallinn on hea segu kogenud ja noortest palluritest ning nad on puhanud ja hästi valmistunud. Mängisime ju Coopiga veerandfinaalis ja nägin, et vaimujõudugi on neil kõvasti. Kogenud treener tunneb meid piisavalt hästi, nägi meid Balti liiga mängudeski ning utsitab neid kindlasti võitlusele. Peame oma mängu hästi käima saama, eriti just kaitse poole pealt.»

Mängupraktikata Viljandi võõrustab avamängus Kehrat

Neljapäeval alustavad kolme võiduni peetavat seeriat Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, kel on sel hooajal küllaltki kummaline omavaheliste mängude statistika. Nimelt pole kumbki tiim kodusaalis põlise vastase üle paremust saavutanud – Viljandi kaotas võõrustajana mõlemad liigamängud ja sai Balti liigas kätte viigi, Kehral on kodust ette näidata võit, viik ja kaotus.

Viimati oldi vastamisi 21. märtsil just Viljandis ja siis sai mullune hõbe Kehra eelmise hooaja pronksitiimist jagu 33:20. Et mulgid ei edenenud Balti liigas veerandfinaali ja Eestis saadi otse poolfinaalikoht, siis on meeskond viimase seitsme nädala jooksul pidanud vaid kolm kohtumist ning peatreener Marko Koks tunnistas, et see tõsiasi on väike murekoht.

«Kevadel pole lihtne ka treeningmänge leida ja nii tuleb treeningute pealt sellele seeriale vastu minna,» sõnas Koks. «Samas oleme saanud rahulikult valmistuda, pannud rõhku nii füüsilisele poolele kui nüüd juba ka palliga mängimisele. Esimene mäng kodus on kindlasti väga tähtis, peame suutma oma plussid maksma panna.»

Koks eespool toodud statistikale liigset tähelepanu ei pööra: «Need mängud on minevikus ja eks igal kaotusel ole oma põhjus – hooaja algul olid meil tõsised koosseisumured ning viimati polnud meie jaoks mängus enam midagi. Vastased on kindlasti võrdsed ja soosikut siin paaris pole.»

Kaupo Liiva: kõik on hästi paika loksunud

Kehralased on kevade saabudes saavutanud võimsa hoo ja omavad hetkel kõikide sarjade peale viiemängulist võiduseeriat. Sealhulgas alistati märtsi lõpus võõrsil Balti liigas Serviti kui ka koduses sarjas Viljandi. Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis oldi mõlemas mängus kindlalt üle HC Viimsi/Tööriistamarketist.

«Meil on hetkel kõik asjad päris hästi paika loksunud pärast vaevalist hooaja algust,» ei varjanud kehralaste peatreener Kaupo Liiva rahulolu. «Oleme noored treenerid ja esimesel poolel aastal pidime erinevaid probleeme lahendama. Tänaseks on sisekliima meeskonnas hea, kõik pingutavad treeningutel ja teavad, mille nimel seda teevad.»

Esimest aastat 11-kordset Eesti meistrit juhendav Liiva kinnitas, et Kehra puhul on eesmärgiks alati kuldmedal. «Oleme Viljandi vastu tõsiselt valmistunud ja võibolla ka natuke paremas seisus, sest omame rohkem mängupraktikat. Vahepeal puudusid meil töökohustuste tõttu mõlemad väravavahid, aga tänaseks on kõik mehed terved ja olemas ning läheme neljapäeval võitlema,» lisas Liiva.

Käsipalli meistriliiga poolfinaalide avamängud:

  • 18. aprillil kell 19.00 Põlva Serviti – HC Tallinn
  • 19. aprillil kell 19.00 Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
Tagasi üles