Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Galerii: Tallinnas tehti Eesti poksiajalugu
Moisar alistas Arro

Saku suurhallis toimunud Warrior Fight IV poksigalal alistas taipoksi taustaga Mirkko Moisar kaheksa raundi järel kohtunike häältega Kaupo Arro. 

Arro sai viie järjestikuse võidu kõrvale esimese kaotuse, alistudes kohtunike häältega 74:78, 75:78, 76:76. Arro ja Moisari vastasseisu olid poksifännid oodanud alates sellest, mil esimene neist amatöörkarjääri selja taha jättis ning profiteed alustas. 

Pärast matši haaras Arro enda kätte ringiteadvustaja mikrofoni ning esitas Moisarile publike ees väljakutse kordusmatšiks, kuid võitja lükkas selle kavalalt esialgu tagasi, lausudes: «Mul on enne veel paar asja Pavel Semjonoviga ära klaarida.»

Nimelt on Moisar kahel korral Eesti hetke parimale profipoksijale Semjonovile kaotanud. «Loodan, et kohtun temaga juba selle aasta sees,» avaldas kuuenda võidu viie kaotuse kõrvale teeninud Moisar.

Esimest korda Eesti poksiajaloos leidis Tallinnas aset ka WBA-sarja keskkaalu kontinentaaltiitli matš, kui Maardust pärit Pavel Semjonov kaotas seni vaid võite tunnistanud Nikolai Veselovile. Valgevenelane võitis kohtunike häältega 115:113, 115:113, 116:112. Semjonovist sai aga esimene eestlane, kes Eesti pinnal profipoksitiitlile võitles.

Lisaks nimetatutele astusid Warrior Fight IV ringi vennad Rain ja Ainar Karlson. Mõlemad võtsid kohtunike ühehäälse otsusega punktivõidud. Rain Karlson alistas Igor Pilipenko ning on alustanud profikarjääri nüüd viie järjestikuse võiduga. Ainar Karlson oli üle debüüdi teinud ukrainlasest Nikita Nesterenkost. Temale oli see teine profivõit ja temagi jätkab kaotuseta.

Tagasi üles
Back