Eesti vehklemisajalugu teinud Priinits: olen terve nädala võidust mõelnud

Sten Priinits lööb patsu koondisekaaslase Nelli Differtiga

FOTO: Viljar Voog

Eesti epeevehkleja Sten Priinits tegi kodustel meistrivõistlustel midagi, mida pole seni suutnud ükski teine Maarjamaa vehkleja – ta võitis neljanda ( järjestikuse!) meistritiitli.

«Terve nädal olen sellest võidust mõelnud,» sõnas Priinits, kes alistas finaalis Peeter Turnau 15:11. «Ise ju sean endale kõrged ootused, aga kui ma ikkagi tegelen millegagi, mis on saavutuslik, siis paratamatult tekib pinge ja tahan võita.»

Veidi enne Eesti meistrivõistlusi kinnitati ametisse ka Eesti epeemeeskonna treener kui Usbekistani siirdunud Igor Tšikinjovi asemel asus mehi juhendama Priinitsa onu Peeter Nelis. Lisaks Priinitsale ja Turnaule kuuluvad meeskonda ka Nikolai Novosjolov ja Jüri Salm.

Sten Priinits treenerist ema Helen Nelis-Naukasega

FOTO: Viljar Voog

«Mu onu on kogenud treener, oskab treeningprotsessi jälgida. Ma usun, et tema on hetkel Eestis õige inimene, kes põhikohaga saaks seda asja teha,» sõnab Priinits.  Ometi oleks 30-aastase vehkleja sõnul vaja rohkem endast tugevamaid sparringupartnereid, mida saaks kompenseerida välisvehklejatega koos treenimisel. «Nälga mul on, saavutusnälga eriti!»

Tagasi üles
Back