P, 5.02.2023

Venemaa tippametnik kurjustab: olümpial dopinguga vahele jäämine oli saamatus!

Merili Luuk
Venemaa tippametnik kurjustab: olümpial dopinguga vahele jäämine oli saamatus!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vladimir Uiba
Vladimir Uiba Foto: Vladimir Trefilov / Sputnik

Venemaa Föderaalse Medikobioloogia Agentuuri (FMBA) juht Vladimir Uiba sõnul ei oleks tohtinud Pyeongchangis keelatud ainete tarvitamisega vahele jäänud Nadežda Sergejevat olümpiale lastagi, vahendab Inside the Games.

Olümpiamängude ajal leiti kahebobis koos Anastassia Kotšeržovaga 12. koha saanud Sergejeva keelatud südameravimit trimetasidiini. Uiba sõnul oli tegemist hooletusega, sest FMBA oli juba varem koostanud dokumendi, kus oli kirjas, et südameprobleemiga Sergejeva ei oleks tohtinud olümpiamängudel osaleda. Raport ei jõudnud aga Vene meedia väitel ei alaliitudesse ega meeskonna arstidele ning Sergejeva sai loa võistelda. 

Uiba sõnul vastutavad juhtunu eest kõik Venemaa sporditegelased, aga eelkõige sportlane ja tema arstist ema, kes manustasid trimetasidiini hoolimata sellest, et aine on juba kolm aastat keelatud ainete nimekirjas olnud. «See oli organisatoorne saamatus,» kurjustas Uiba.

Lisaks Sergejevale jäi olümpiamängudel dopinguga vahele ka curlingumängija Aleksandr Krušelnitski, kes võitis curlingu segapaarismängus pronksmedali. Võidetud pronksmedal võeti OARi paarilt ära ja anti neile pronksimängus kaotanud norralastele. Krušelnitski on kaevanud otsuse Rahvusvahelisse Spordikohtusse (CAS).

Märksõnad
Tagasi üles