Kohtunik röövis Eestilt võimaluse superüllatuseks
Tupamäki: see oli supertulemus!

Eesti jäähokikoondis

FOTO: ERIK PROZES /

Eesti jäähokikoondis teenis maailmameistrivõistluste esimese divisjoni B-grupi turniiri avakohtumises Jaapani vastu küll punkti,  ent kohtunik röövis eestlastelt võimaluse minna lisaajal võitu püüdma. Eesti kaotas 1:2. 

Eesti läks avakolmandikul Aleksandr Petrovi viskest 1:0 juhtima. Teise kolmandiku lõpus viigistas seisu Hiromichi Terao.

Kohtumise võitja otsustas lisaaeg, mida Eesti pidi vähemuses alustama, sest normaalaja lõpus sai karistada Petrov. Jaapanlaste võiduvärava viskas Takuma Kawai. 

Punkt Jaapani vastu on siiski väärtuslik, eriti arvestades, et Robert Rooba ja Aleksandr Ossipov ei saanud täna kaasa teha eelmisel aastal MMil teenitud võistluskeelu tõttu. Homme on mehed Ukraina vastu taas rivis. 

«See on supertulemus, jääme ikkagi rahule,» sõnas Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki ERRile. «Oli selgelt näha, et Jaapan oli väga tugev meeskond. Saime liiga palju karistusi. See on üks asi, mida peame homseks arendama.»

1. divisjoni B-grupis on Eesti vastasteks veel Ukraina, Leedu, Horvaatia ja Rumeenia. Võitja tõuseb 1. divisjoni A-gruppi, viimane langeb 2. divisjoni.

Tagasi üles