Mis saab Team Haanjast?

Team Haanja liikmed mullu septembris hooaja-eelsel šõuvõistlusel. Seoses tipptulemuste puudumisega kahanes EOK toetus oluliselt ja uuel hooajal võib Team Haanja koosseis olla seetõttu õhem.

FOTO: SANDER ILVEST / PM/SCANPIX BALTICS

Anti Saarepuu, Eesti murdmaasuusatamisparemikku koondava Team Haanja treener ütles 24. veebruaril Pyeongchangis: «Olümpia saab nüüd läbi ning märtsis ja aprillis tuleb asjad selgeks teha, mis ja kuidas edasi? Oleks normaalne, kui maiks oleks eelarve koos.» Kaks kuud hiljem on seis täpselt sama lahtine nagu vabariigi 100. aastapäeval.

Tellijale

Varem teenisid Eesti suusatajad Eesti Olümpiakomiteelt aastas 164 500 eurot, mis suunati Team Haanja eelarvesse. See summa moodustus eelkõige Sotši olümpiamängude teatesõidu kümnenda koha eest neljale sportlasele makstavast palgast ja toetusrahast. Väiksem osa tuli kolme suusataja D-kategooria toetustest ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) solidaarsusfondist.

Praegu ollakse seisus, kus EOK toetus on ligi kuus korda väiksem. Ent Team Haanja esialgne eelarve, millele katet veel pole, on võrreldes eelmise aastaga samas suurusjärgus ehk kuni 500 000 eurot. «Aga eelarve koosneb ka väga paljudest vahenditena saadavatest asjadest,» täpsustas Team Haanjas mänedžerina tegutsev Karel Tammjärv, kes sai Pyeongchangis 15 km distantsil 22. koha.

Jätkuvalt pole teada, mis ulatuses aitab suusaliit Eesti paremaid suusatajaid koondavat Team Haanjat. 

Tagasi üles