N, 30.03.2023

Järelvaadatav: Narva viigistas dramaatilises mängus Levadiaga viimasel rünnakul

Postimees Sport
Järelvaadatav: Narva viigistas dramaatilises mängus Levadiaga viimasel rünnakul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Jalgpalli Eesti meistriliiga 12. vooru kohtumine Narva Transi ja Tallinna Levadia vahel lõppes ülimalt dramaatilise 1:1 viigiga.

Narvas peetud kohtumine ei sujunud Levadia jaoks kõige paremini. 64. minutil teenis Jevgeni Harin teise kollase kaardi ning Levadia jäi vähemusse.

Ometi suudeti kümnekesi mängides kohtumist juhtima minna ning seda 90. minutil Rasmus Peetson väravast. Narva suutis end aga kiiresti koguda ning 93. lisaminutil lõi Denis Poliakov väravale peale ning pall põrkas Igor Dudarevi jalast tallinlaste omaväravasse. Selle väravaga ka kohtumine lõppes.

Narva Transi kaptenist väravavaht Artur Kotenko ütles matši järel, et on viigipunktiga väga rahul. «Võitlesime lõpuni ja tegime hea soorituse,» sõnas ta.

Pärast Levadia vähemusse jäämist prooviti mängu rohkem kontrollida ning mõeldi ka aina enam rünnakule, kuid eelkõige oli Narva meeste peas hoida taga null ning võtta viigipunkt. «Levadia valdas ikkagi rohkem palli, aga pidasime kaitses vastu. See punkt on meile väga oluline,» ütles ta.

Levadia väravalööja Peetson oli pärast mängu silmnähtavalt pettunud. «Saime minu väravast hea emotsiooni, aga see võeti meilt ära. Oleksime pidanud lõpus paremini palli hoidma, väga kahju. Mängupildist oli näha, et Narva ei tahtnud punast kaarti ära kasutada. Meil tekkis võimalusi ja tahtsime võita.»

Premium liiga tabelis on Levadial nüüd liidrina 27 punkti, ent teisel kohal olev Kalju jääb neist vaid punktiga maha ning neil on mäng varuks. Narva on 17 silmaga tabelis viies.

Enne mängu:

Levadia asub 26 punktiga hetkel tabeli tipus, sama punktisummaga paikneb teisel kohal Nõmme Kalju. Trans on kümne mänguga kogunud 16 punkti ja see annab viienda positsiooni. Omavahelises eelmises kohtumises teenis Levadia veenva 5:0 võidu. Kahe tabamusega särasid Roman Debelko ja Muamer Svraka, ühe lisas Nikita Andrejev.

Transi suurimaks väravakütiks on hetkel Dmitrii Barkov viie tabamusega, Levadia poolelt on kaheksa väravat kirja saanud Debelko. Transi poolelt jääb kohtumisest eemale poolkaitsja Dmitri Prošin, juhendamiskeelu all on endiselt peatreener Adjam Kuzjajev.

Transi juhendaja Kuzjajev: «Eelmise mängu kaotus ei olnud kahetsusväärne, vaid väga rumal. Kahjuks kõikides väravates mis meile löödi, olime meie ise süüdi. Meid ootab jälle tugev vastane, peame eelmise mängu häbi maha pesema.»

Narva meeskonna väravavaht Artur Kotenko: «Ma ootan väga põnevat mängu. Kodus mängime hästi, kellelgi pole siin lihtne. Loomulikult soovime esimese mängu kaotuse eest revanši võtta. Vastane on vääriline, nendega on huvitav ja meeldiv mängida. Igal meeskonnal aga on oma tugevad ja nõrgad küljed. Katsume nende tugevused likvideerida ja nõrkusi kasutada oma kasuks. Mäng aga paneb kõike oma kohale. Ootame kõiki staadionile.»

Levadia peatreener Aleksandar Rogic: «Algab huvitav ja mänguderohke maikuu, kus meid ootavad vähemalt kaheksa ja loodetavasti üheksa mängu. See on parim aeg ja võimalus oma iseloomu ja kvaliteedi näitamiseks. Alustame väga raske mänguga Narvas. Trans on heal tasemel meeskond, kes pole oma koduväljakul veel ühtegi mängu kaotanud, Üritame oma meeskonnavaimu, ühtsuse ja pühendumuse abil hea tulemuse saavutada, mis aitab meil liikuda oma eesmärkide suunas.»

Levadia kaitsja Markus Jürgenson: «Narva võõrsil on üldjuhul igale Premium liiga meeskonnale ebameeldiv vastane ja ma julgen eeldada, et ka meid ei oota seal kandik kolme punktiga. Läheme sinna otse loomulikult täieliku keskendumise ja eesmärgiga jääda tabeli tippu.»

Intervjuud:

Kogu mäng on järelvaadatav:

Märksõnad
Tagasi üles