Skandaalne ajaleht avaldas Schumacheri ja tema naise kohta uusi väiteid

Michael ja Corinna Schumacher.

FOTO: AP / Scanpix

Saksamaa ajaleht Bunte väidab, et on saanud enda valdusesse dokumendid selle kohta, kes ja kuidas käib ümber seitsmekordse vormel 1 maailmameistri Michael Schumacheri varadega.

Tasub märkida, et Bunte pidi aasta eest maksma kümneid tuhandeid eurosid valuraha artikli eest, kus väideti, et Schumacher on võimeline kõndima. Nüüd kirjutab leht aga, et 2013. aastal mäesuusaõnnetuses raske peavigastuse saanud Schumacheri naine Corinna taotlaes 2014. aasta aprillis kohtult õigust abikaasa varade eest hoolitseda.

Bunte väitel on neil koopia dokumendist, mille Corinna Schumacher esitas Nyoni kohtule 2014. aasta 7. aprillil. Selles palub ta õigust hoolitseda mehe äride eest, viidates sellele, et varade omanik on «teovõimetus seisundis».

Lehe kinnitusel avaldus ka rahuldati ja Corinna nimetati Michaeli varade hooldajaks. Šveitsi seadused näevad samas ette, et suuremad tehingud – nagu näiteks kinnisvara müük või laenude võtmine – eeldavad siiski eraldi kohtu nõusolekut.

Bunte märgib aga, et isegi täie tervise juures olles ja võidu kihutades ei vastutanud Schumacher oma varanduse eest ainuisikuliselt. 1992. aastal olevat sakslane allkirjastanud dokumendi, millega volitas oma isa Rolfi tegelema kõigi tema kinnisvaratehingutega. Mõlema väite tõestuseks toob Bunte ära dokumentide viitenumbrid. Tänasel päeval hinnatakse Schumacheri varade suuruseks üle 650 miljonit euro.

Schumacheri tervisliku seisundi kohta teab täit tõde vaid käputäis inimesi ning pärast 2014. aasta suve pole sakslase olukorra kohta ühtegi selget avaldust tehtud. Toona teatati, et ta pole enam kunstlikus koomas. Aasta tagasi andis kohus Buntele eelkirjeldatud põhjusel korralduse maksta Schumacheri perekonnale valeväidete eest valurahaks 50 000 eurot. Kohtuprotsessi käigus tunnistas Schumacheride perekonnaadvokaat Rolf Damm, et võidusõidulegend ei suuda isegi iseseisvalt püsti seista.

Tagasi üles