Videod: üks hull kaugvise jättis Himki lootuse ellu, teine tõi Realile võidu

Himki lootus CSKA-le hambaid näidata elab edasi.

FOTO: Grigoriy Sisoev / Sputnik / Scanpix

Korvpalli Euroliigas ei selgunud üheski veerandfinaalpaaris edasipääseja kolme mänguga: kolmapäeva õhtuste heitluste järel on kõigis neljas duellis mängude seis 2:1.

Kõige tõenäolisem tundus kuiva 3:0 eduga finaalturniirile pääsemine põhiturniiri võitja Moskva CSKA jaoks, ent Himki suutis kolmanda kohtumise kodus 79:73 võita ja kaotusseisu vähendada. Veel viimase veerandaja keskel oli seis viigis, kuid siis libises Himki eest ja suutis edu lõpuni hoida.

Otsustava vahe aitasid sisse teha Anthony Gilli kaks kaugviset, kusjuures tegu oli ainsate kolmepunktivisetega, mille ta mängu jooksul teha võttis. Nagu sellest veel vähe oleks, läkitas Gill teise neist korvi suunas teele kaheksalt meetrilt rünnakuaja viimastel sekunditel!

19 sekundit enne lõppu vähendasid Sergio Rodriguezi kolm vabaviset vahe kolmele punktile, ent seejärel oli vabaviskejoonel mitu korda järjest täpne Charles Jenkins. Võitjatele tõi Aleksei Šved 27 punkti, Gill lisas 22 punkti. CSKA-le tõi Cory Higgins 26 punkti, Othello Hunteri arvele kanti 16 punkti ja 12 lauapalli ning Rodriguez lisas 15 punkti ja andis 8 korvisöötu.

Avamängu võõrsil Ateena Panathinaikosele kaotanud, ent teise võitnud Madridi Real jätkas kodus sealt, kus Kreekas pooleli jäi: võit tuli skooriga 81:74. Veel viimase minuti alguses juhiti kõigest punktiga, ent siis tabas Jaycee Carroll koos veaga kolmepunktiviske ja realiseeris ka vabaviske.

Sellest Panathinaikos enam ei toibunudki, Felipe Reyes realiseeris veel neli vabaviset ning Nick Calathese lõpusekundite korv ei muutnud enam midagi. Carrolli arvele jäi lõpuks 17 punkti, kehva viskepäeva trotsinud Luka Doncic kogus 7 punkti ja võttis 10 lauapalli. Üleplatsimees oli Panathinaikosele 26 punkti toonud Calathes, James Gist viskas 15 ja Mike James 14 punkti.

Tagasi üles