Keenialane Mukunga näitas eestlastele taaskord selga

Siim Kaasik
Ibrahim Mukunga Wachira Sportland Kõrvemaa kevadjooksul.
Ibrahim Mukunga Wachira Sportland Kõrvemaa kevadjooksul. Foto: Lii Vilms

Sportland Kõrvemaa kevadjooksu 18 km pikkuse põhidistantsi võitis Ibrahim Mukunga Wachira. Keenialase võiduajaks oli 1 tund 1 minut ja 57 sekundit.

Vaid 27 sekundiga kaotas talle Raido Mitt, lõpetades teise kohaga. Kolmandana ületas lõpujoone Dmitri Aristov (Teeningpartnerid, 1:04.14).

Ka järgmisi jooksjaid ei jäänud palju maha, neljandaks tuli Tõnu Lillelaid (Sparta, 1:05.48), viies Rauno Reinart (SK ProRunner, 1:07.02) ja kuues Tartu Kuubiku eelmise aasta võitja Sander Linnus (Areal Team, 1:08.09).

Naistest oli pikimal distantsil kiireim Kelly Nevolihhin 1 tunni 17 minuti ja 20 sekundiga, mis tähistas ka Kõrvemaa kevadjooksu naiste rajarekordit. Talle järgnesid Liliana Torn (1:18.23) ning Marion Tibar (1.21.04).

Kokku lõpetas 18 km pikkuse võistlusdistantsi 358 jooksjat.

Lühemal, 6km pikkusel võistlusmaal osales 288 jooksjat, neist olid täna kiireimad Mark Abner (22.51) ja Luna-Aleksandra Lagoda (25.17).