Viljandi jaapanlasest ründaja on sunnitud Eestist lahkuma

Yosuke Saito

FOTO: JK Tulevik

Viljandi Tuleviku jaapanlasest ründaja Yosuke Saito teatas peatreenerile ja klubijuhile, et on sunnitud perekondlikel põhjustel klubiga alles veebruaris sõlmitud lepingu lõpetama ning kiiresti kodumaale naasma. 

Esmaspäevasel treeningul andis ründaja oma otsusest teada ka meeskonnale. Pärast emotsionaalselt kulgenud hüvastijättu meeskonnakaaslastega ütles Yosuke Saito pisarsilmil, et otsus on raske ja teeb haiget.

«Olukord, mis lahkumise tingis, tekkis väga ootamatult, aga kõhelda ma ei saa - pean pere eest seisma,» kõneles jaapanlane, kes kasvatas enne Eestisse tulekut Jaapanis üksikisana väikest poega.

Kas Saito plaanidesse mahub ka Jaapanis uue klubi leidmine?

«Ei,» kõlas Saito vastus. «Profikarjääriga on tõenäoliselt kõik ja treeneritöö peale ma ei ole mõelnud. Hakkan tööle klubimänedžmendis. Sõbrad on mind Jaapanis selles valdkonnas juba ootamas. Kes teab, ehk satun seoses uue tööga Viljandissegi tagasi. Praegu on siit tõesti kahju lahkuda,» tõdes ta ning lisas kurvalt naeratades, et oleks väga tahtnud näha suvise Viljandi kuulsat atmosfääri ja festivalide melu.

Ehkki mänguliselt ei kulgenud Saito Tuleviku-perioodi vältel ei temal endal ega klubil kõik pilvitult, jääb ta Eestit, klubi ja kaasmängijaid hea sõnaga meenutama. «Te olete head ja saate aina paremaks,» ütles ta meeskonnale peetud lühikeses kõnes. «Mul on väga kahju teist lahkuda hetkel, kui olime raskusi seljatamas.»

FOTO: JK Tulevik

Viljandi Tuleviku president Raiko Mutle lausus, et uudis tuli ootamatult.

«Lootsime, et Yosuke jääb meiega vähemalt suvise üleminekuaknani. Samas mõistame täielikult tema olukorda – pere on alati esmatähtis.»

Mutle lisas, et Saitoga jäeti sõbralikult hüvasti ning temaga peetakse edaspidi ühendust. «Oli tunda, et talle meeldis Viljandis väga ning usume, et ta viib siit koduriiki head emotsioonid ja mälestused. Kogu klubipere poolt soovime Yosukele edu ja kordaminekuid edaspidiseks,» kõneles klubijuht.

30-aastase Yosuke Saito saagiks Eesti kõrgliigas jäi üheksa mängu, milles ta lõi Viljandi Tuleviku eest kaks väravat.

Tagasi üles