Tallinna rallil on stardis kaks WRC-autot

Georg Gross ja Raigo Mõlder oma Ford Fiesta RS WRC masinaga

FOTO: Raivo Remmelgas

Aprillikuu viimasel päeval lõppes osavõtjate registreerimine kahe nädala pärast pealinnas ning Märjamaa, Keila ja Harku valla teedel sõidetavale Tallinna rallile.Oma osalemisest Harjumaal toimuval rallil teatas esialgsetel andmetel ühtekokku 69 rallipaari, vahendab Ralli.ee

Tallinna ralli varasematest võitjatest on rajale oodata vähemalt kolme meest.

Koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga tuleb Eesti autoralli meistrivõistluste kolmandal etapil starti 2013. aastal Tallinna ralli võitnud Georg Gross. Nende istumise all on üks kahest sel korral starti tulevast WRC-autost - Ford Fiesta WRC.

Autol Mini Cooper Works WRC pakuvad konkurentsi Valeri Gorban ja Sergei Larens, kes on pärast kahte Lätis sõidetud talvist etappi meistrisarjas 4WD üldarvestuse tabeliliidrid.

Ralli plaanib kaasa teha ka 4WD absoluutarvestuse teine mees, Egon Kaur. 2010. ja 2015. aastal Tallinna ralli võitnud pärnakas on WRC- ja R5 klassi autodele vastu astumas prototüüpautol Ford Fiesta.

Lisaks Grossile ja Kaurile on Tallinna ralli varasematest võitjatest starti oodata ka 2008. aastal esikoha saavutanud soomlast Jukka Hiltuneni.

Rallipaar Jukka Hiltunen - Jarkko Kalliolepo võistleb autol Škoda Fabia R5.

Samasuguse võistlusmasinaga tuleb Eestis esmakordselt starti kaheksakordse Soome rallimeistri ja viiekordse Tallinna ralli võitja Sebastian Lindholmi poeg Emil Lindholm, kaardilugejaks Mikael Korhonen.

Tagasi üles