Ränk vigastus lõpetas Arsenali kapteni unistuse MMist, ohus võib olla kogu karjäär

Arsenali mängijad lohutavad ränga vigastuse saanud Laurent Koscielnyt.

FOTO: GABRIEL BOUYS / AFP / Scanpix

Londoni Arsenali jaoks lõppes neljapäeva õhtul peetud Euroopa liiga poolfinaal kahekordselt valusa lüüasaamisega, sest lisaks 0:1 kaotusele kaotati mängus Madridi Atletico vastu ka meeskonna kapten Laurent Koscielny. Prantslane rebestas süütus olukorras Achielluse kõõlust.

Mängitud oli vaid kümmekond minutit, kui Koscielny valudes murule varises ja seejärel kanderaamiga väljakult minema kanti. BBC teatel diagnoositi 32-aastasel prantslasel kõõlusrebend, mis tähendaks, et ta jääb kindlasti eemale 14. juunil Venemaal algavast MMist. Sellisest vigastusest taastumine võtab aega umbes pool aastat, kuid arvestades, et Koscielny on juba mitu aastat mänginud püsivate jalavalude tõttu valuvaigistite toel, võib niivõrd tõsine trauma asetada pitseri ka tema karjääri jätkumisele.

Arsenal kaotas Euroopa liiga poolfinaali korduskohtumise Madridi Atleticole 0:1 ja jäi kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 1:2 finaalist eemale. Seeläbi minetati võimalus saata hooaja lõppedes ametist lahkuv peatreener Arsene Wenger klubist ära karikaga. Inglismaa kõrgiigas on Arsenal kolm mängu enne hooaja lõppu kuuendal kohal ega oma realistlikku võimalust sealt kõrgemale kerkida, pigem tuleb neil kaitsta kohta kolme punkti kaugusel oleva Burnley vastu.

2016. aastal kodusel EMil finaali jõudnud Prantsusmaa koondis kohtub MM-finaalturniiril alagrupis Austraalia, Peruu ja Taaniga. Koscielny on karjääri jooksul esindanud kodumaa koondist 51 korda ja löönud ühe värava.

Tagasi üles