Jõeäärele tõid Mulgi rattamaratoni võidu jõud ja kavalus

Gert Jõeäär

FOTO: Kristjan Kivistik

Eesti maatikurattasarja teise etapi ehk 18. Mulgi rattamaratoni 50 kilomeetri pikkuse põhisõidu võitis ajaga 1:42.25 Veloplusi sõitja Gert Jõeäär. Esikolmikusse mahtusid veel Red Bike/Wilo tiimi esindaja Raido Saar (1:45.41) ja Veloplusi rattur Peeter Tarvis (1:45.49).

Mullune võitja, Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sõitja Caspar Austa (1:46.07), jäeti neljandaks ning vanuseklassis M50 võidu võtnud vanameister Alges Maasikmets (1:47.17) veeres üle finišijoone viiendana. Team Amps sportlase järel lõpetas kuuendana Autoeksperdi Viljandi Rattaklubi liige Henri Treimuth (1:47.23).

Võitja Jõeääre sõnul valmistus ta võistluseks tõsiselt. «Eelmine etapp Alutagusel läks mul aia taha, pidin seal kolmel korral ratta sättimiseks seisma jääma ning lõpetasin viiendana. Mulgi rattamaratoniks valmistumisel lugesin rajakirjelduse mitu korda läbi ja tegin endale ohtlikud kohad selgeks. Teadsin, et umbes viiendal kilomeetril on esimene tõusunukk, kus tuleb ees olla. Seal tuligi vahe sisse, panin hoogu juurde ja hoidsin tempot. Võib-olla minu taga sõitnud tiimikaaslane Peeter Tarvis aitas võidule ka veidi kaasa,» ütles Jõeäär.

Veloplusi rattur Tarvis tunnistas, et kasutas Jõeääre aitamiseks tõesti väikest kavalust. «Sõitsin oma pundi ees ja võtsin hoo maha. Samas tema võitis ikkagi jõuga ja mitte taktikaga,» ütles ta.

Parima naisena oli 70. finišis Rakke/Purustaja Naiskonna sõitja Mairis Õispuu ajaga 2:01.56.Teise koha sai Iiris Takel (2:07.19) ja kolmanda RR Siplased / Laada Cafe rattur Merili Sirvel (2:14.35).

Naiste liidrisärgis rajale läinud Mairis Õispuu sai sarja üldvõidu poole püüdlemiseks indu juurde. «Ma otseselt ei plaaninud järgmisel etapil Tallinna rattamaratonil stardis olla, kuid eks nüüd pean ikka tulema. Eelmistel aastatel polegi nii hästi läinud, aga nüüd on uus ratas ja motivatsiooni rohkem,» lausus ta.

Noorte- ja matkadistantsi parima aja tegi vanuseklassis M12 sõitnud Haanja Rattaklubi esindaja Matthias Mõttus (47:32.2). Kiireim tüdruk oli Team Bottecchia/KJK naiskonna rattur Elisabeth Ebras (48:04.3).

Meeskondade arvestuses võttis esikoha Veloplus, teiseks tuli Redbike/Wilo ja kolmandaks Team Antsla. Naiskondade seas tegi parima tulemuse Rakke/Purustaja Naiskond, teiseks tuli Spordipartner Racing Girls ja kolmandaks RR Siplased / Vitax.

Kokku startis põhidistantsile 461, noorte- ja matkadistantsile 175 sõitjat ja lastesõitudel lustis 150 noort rattaässa.

Tagasi üles